Licznik odwiedzin: 21002381
Credo
Jak Chrystus pomaga nam przy umieraniu, kiedy Mu ufamy?
2013-11-24

   Niezależnie od tego w jakim momencie życia człowieka spotka śmierć, zawsze jest ona ciężkim doświadczeniem. Z ludzkiego punktu widzenia oznacza ona koniec i utratę wszystkiego. Wydaje się więc być przeżyciem niezwykle trudnym, bolesnym i niezrozumiałym. Dzięki wierze w Jezusa śmierć może jednak wyglądać inaczej.
   Człowiek, który umiera z przekonaniem, że jego życie się nie kończy, ale przechodzi w kolejny etap jest przepojony nadzieją. Cierpi i smuci się z tego powodu, że to życie dobiega końca, ale wie, że w wieczności będzie ono miało swoją kontynuację. Nadzieję tę wzmacnia świadomość, że Bóg rozumie mój ból, ponieważ sam cierpiał i umierał na krzyżu. Jeżeli więc umieramy ufając w Boże miłosierdzie, pojednani z ludźmi i w stanie łaski uświęcającej, sam Chrystus przeprowadza nas przez to ostatnie bolesne doświadczenie w naszym życiu tu na ziemi. Św. Tereska od Dzieciątka Jezus napisała kiedyś: „Nie śmierć mnie zabiera, lecz Bóg". Kto umiera, nie wyrusza w podróż donikąd, lecz wraca do domu swego Ojca.
   Dawniej bardzo wielu ludzi modliło się często o dobrą śmierć. Warto więc osobiście powracać do tej praktyki, a wtedy umieranie, nasz najtrudniejszy sprawdzian w tym życiu, może okazać się spokojnym zaśnięciem dziecka
w rękach kochającego Ojca.

Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku