Licznik odwiedzin: 12951034
Credo
Jak Chrystus pomaga nam przy umieraniu, kiedy Mu ufamy?
2013-11-24

   Niezależnie od tego w jakim momencie życia człowieka spotka śmierć, zawsze jest ona ciężkim doświadczeniem. Z ludzkiego punktu widzenia oznacza ona koniec i utratę wszystkiego. Wydaje się więc być przeżyciem niezwykle trudnym, bolesnym i niezrozumiałym. Dzięki wierze w Jezusa śmierć może jednak wyglądać inaczej.
   Człowiek, który umiera z przekonaniem, że jego życie się nie kończy, ale przechodzi w kolejny etap jest przepojony nadzieją. Cierpi i smuci się z tego powodu, że to życie dobiega końca, ale wie, że w wieczności będzie ono miało swoją kontynuację. Nadzieję tę wzmacnia świadomość, że Bóg rozumie mój ból, ponieważ sam cierpiał i umierał na krzyżu. Jeżeli więc umieramy ufając w Boże miłosierdzie, pojednani z ludźmi i w stanie łaski uświęcającej, sam Chrystus przeprowadza nas przez to ostatnie bolesne doświadczenie w naszym życiu tu na ziemi. Św. Tereska od Dzieciątka Jezus napisała kiedyś: „Nie śmierć mnie zabiera, lecz Bóg". Kto umiera, nie wyrusza w podróż donikąd, lecz wraca do domu swego Ojca.
   Dawniej bardzo wielu ludzi modliło się często o dobrą śmierć. Warto więc osobiście powracać do tej praktyki, a wtedy umieranie, nasz najtrudniejszy sprawdzian w tym życiu, może okazać się spokojnym zaśnięciem dziecka
w rękach kochającego Ojca.

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku