Licznik odwiedzin: 16544277
Odmienianie chóru
Odmienianie chóru
2012-06-10

Opróżniony nawet z podłogi chór aż się prosi, by odświeżyć i nieco rozbudować instalację elektryczną tamtej części kościoła. Skoro została podjęta decyzja, by nie wracać do podłogi drewnianej, aby nie narażać się znów na zarobaczenia jej, a przez nią i organów, wytworzyła się idealna sytuacja, aby położyć tam nową instalację elektryczną, głośnikową i komputerową. Łatwo obecnie ułożyć ją w podłodze, która już w najbliższą środę ma otrzymać betonową wylewkę. Chodzi nie tylko o to, aby stare przewody zastąpić nowymi, ale też by uwzględnić elementy, których nie mogli przewidzieć przed ponad pół wiekiem budowniczowie naszej świątyni. Panowie elektrycy, nasi parafianie, zdecydowali się zainstalować osobną rozdzielnię pod chórem. Tam właśnie znajdą się zabezpieczenia wszystkich obwodów chórowych. Będzie zaś ich dość sporo - dla kilku gniazd elektrycznych, kilku nowych punktów oświetleniowych, oczywiście zasilanie organów, dodatkowo przewidziano dwa punkty do ogrzewania promiennikowego (na chórze bowiem nie ma żadnego ogrzewania, a skoro ogranmistrze nakazali rozebrać obudowę nad kontuarem, dającą jakiś komfort termiczny pani organistce, to jedną z możliwości poprawienia zaistniałej sytuacji jest ogrzewanie promiennikowe, którego zaletą jest krótkotrwałe załączanie, czyli tylko w tym czasie, kiedy ciepło jest tam potrzebne). Wymieniono też instalację nagłośnieniową na chórze, dodając tam jeszcze dwa punkty nagłośnieniowe. Przy okazji wyprowadzono również na zewnątrz przewody głośnikowe na ewentualne tuby głośnikowe, które mogłyby wyeliminować konieczność chodzenia w procesjach z przenośnym nagłośnieniem, czy też nagłośnić teren wokół kościoła na przykład podczas uroczystości pierwszokomunijnych.
   Okazało się też, że trzeba było wymienić kilka przewodów wcale nie starych do sterowania rzutnikiem multimedialnym, które zostały uszkodzone w trakcie demontażu organów. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek skorzystamy z tej możliwości, ale na wszelki wypadek stworzono możliwość zamontowania na na chórze dwóch monitorów, na których będzie można wyświetlać bądź to teksty pieśni bądź obraz z prezbiterium (po bokach chóru bowiem widoczność jest bardzo kiepska).
   W kruchcie kościoła nadal mieliśmy starą instalację elektryczną, a remont na chórze dał możliwość przerzucenia nowych przewodów od sufitu. Podobnie zresztą, gdy chodzi o oświetlenie przed kościołem.
   W ciągu kilku minionych dni położono więc kolejnych ponad 500 metrów kabli. Do tego dojdzie jeszcze blisko 40 m grubego kabla zasilającego wspomnianą rozdzielnię pod chórem. We środę zaś cała instalacja rozmieszczona na na podłodze chóru zostanie przykryta betonową wylewką, a po kilku dniach będą tam mogli wejść malarze, którzy już prawdopodobnie zdołają się uporać z malowaniem nawy głównej.
   Co prawda nadal pozostaje nierozwiązany problem pękających ścian na chórze, ale mamy nadzieję, że pracujący nad tym inżynierowie w ciągu kilku dni zaproponują jakieś rozwiązanie.

Środa
29 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 29.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku