Licznik odwiedzin: 16516762
Elekstryfikacja chóru
Elekstryfikacja chóru
2012-06-17

No i stało się: nawet z jednodniowym wyprzedzeniem przyjechali panowie (ci sami, którzy wylewali posadzkę w kościele) aby na zmodernizowanym elektrycznie i elektronicznie chórze wylać nową posadzkę. Nie trzeba już było dodawać na spód styropianu, a gdy chodzi o samą wylewkę to postarali się oni, aby nie była ona zbyt gruba, by niepotrzebnie nie obciążać konstrukcji. Stosując obecną technikę przy okazji dokładnie wypoziomowano nową podłogę. Okazało się, że dotychczas różnica poziomów między ścianą południową a północną wynosiła 2 cm. Pewnie nikomu to specjalnie nie przeszkadzało, ale miło widzieć, że teraz jest lepiej.
   W minionym tygodniu jeden z naszych wytrwałych parafian o specjalności elektryka zamontował nową szafę rozdzielczą przy wejściu na chór i doprowadził do niej wszystkie przewody. Nie jest to jeszcze zakończenie pracy, bo trzeba ją będzie najpierw uzbroić w bezpieczniki dla nowych obwodów oraz elementy sterujące pracą  organów. Trzeba też będzie doprowadzić nowy przewód zasilający tę rozdzielnię. W tym celu w podłodze przy ścianach został wykuty w minionym tygodniu dyskretny kanał, w którym ułożona zostanie nowa linia zasilająca. Śpieszyć się jednak trzeba, bo prawdopodobnie już we środę malarze rozpoczną malowanie chóru i dobrze by było, gdyby na ten czas wszystkie przewody elektryczne już były pochowane w ścianach.
   Nieco więcej czasu mamy na postawienie nowej szafy rozdzielczej przy zakrystii. Co prawda już by się ona przydała, bo większości nowych obwodów elektrycznych w kościele po prostu nie da się włączyć do starej, zbyt małej rozdzielni. Stąd niektóre gniazda w kościele i punkty oświetleniowe bądź to nie są jeszcze w ogóle czynne, bądź prowizorycznie wpięte do starych obwodów. Problem jednak tkwi w dużym koszcie tego urządzenia (ponad 11 tys.), ale  tak czy owak trzeba to będzie możliwie krótkim czasie wykonać.

Piątek
24 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 24.)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: Z plazko 80. urodzin mamy - z podziękowaniem za wszystkie odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla Niej i całej rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku