Licznik odwiedzin: 12732313
Echa Festynu
Echa Festynu
Sebastian Jędrzejewski
2012-07-01

W minioną niedzielę spotkaliśmy się po raz trzeci na Festynie Rodzinnym odbywającym się przy ulicy Wieluńskiej czyli w Małym Kacku. Organizatorami imprezy byli: Parafialny Zespół „Caritas" przy Parafii Chrystusa Króla oraz Rada Dzielnicy Mały Kack. Cel festynu szczytny, ponieważ pieniądze zostaną przekazane na letni wypoczynek dzieci.
   Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, co chwilę na scenie prezentowali się artyści, którzy powodowali uśmiech na twarzach dzieci. Na początku swoim śpiewem zaszczycił nas swą obecnością Chór Harmonia z Wejherowa, później na akordeonie zagrał Daniel Potapow - uczeń naszej podstawówki. Zaprezentowali się także przedstawiciele schroniska dla zwierząt - „Ciapkowo". Wystąpiła również grupa Travel & Show z czarodziejką, szczudlarzem i magikiem, którzy zajmowali najmłodszych tańcem oraz konkursami. Dla starszych na sztucznym boisku odbywał się najpierw turniej trójek w piłkę nożną, następnie pokaz tenisa, a na koniec turniej koszykówki.
   Wokół boiska, na którym odbywał się festyn rozstawione były namioty, w których czekały m.in. ciasta, napoje, grill, chleb ze smalcem, pchli targ, rzutki, strzelnica, oraz loteria na której można było wygrać m.in. żółto-niebieskie gadżety.
   Dużą radość najmłodszym dał Śledź - maskotka Arki. Była oblegana przez milusińskich, którzy chętnie witali się oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Śledź zrobił furorę nie tylko wśród najmłodszych uczestników festynu...
   Na zakończenie imprezy zaplanowana była aukcja przedmiotów: maskotki, modelu statku oraz plakatu Arki z autografami piłkarzy. Maskotkę wylicytował Pan zajmujący się sprzętem audio na festynie, model statku został sprzedany za 60 złotych natomiast najwięcej emocji było przy zaciętej licytacji bardzo ładnej żółto-niebieskiej pamiątki, która ostatecznie trafiła w ręce pana Sławomira Bigotta za kwotę 220 złotych.
   W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc oraz za udział w Festynie. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć: „Do zobaczenia w przyszłym roku".

Czwartek
25 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Głogowska (miesiąc po śmierci)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Henryk Cyman i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku