Licznik odwiedzin: 09947914
Tydzień Miłosierdzia
Tydzień Miłosierdzia
2012-09-30

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Będzie to już 68. tego rodzaju tydzień. Od kilku lat kończy się on Dniem Papieskim, podczas którego w całym kraju zbiera się ofiary na rzecz zdolnej a ubogiej młodzieży. Działania w tym kierunku koordynuje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ma to jak najbardziej wymiar chrześcijańskiego miłosierdzia. Miłosierdzie też okazać i w inny sposób: pod koniec Tygodnia Miłosierdzia (w piątek i w sobotę) członkowie naszego Parafialnego Zespołu "Caritas" zbierać będą żywność w nieodległych marketach "Biedronka". Są w naszej parafii rodziny, dla których choćby to niewielkie wsparcie w postaci produktów żywnościowych bardzo wiele znaczy. Nie tylko bowiem przy okazji świąt członkowie naszego parafialnego "Caritas-u" docierają do domów potrzebujących - świadczą taką pomoc również i w ciągu roku. Do tego potrzeba jednak żywności, którą mogliby dostarczać swoim podopiecznym.
   Tu zaś rodzi się problem. Owszem, są osoby poświęcające swój czas na rozpoznawanie sytuacji ubogich rodzin w parafii, one też rozwożą posiadany towar po domach. Kłopot jednak w tym, że brakuje ludzi do dyżurowania w "Biedronkach". Aby móc dysponować jakimikolwiek produktami, trzeba je najpierw zebrać. Dziękować Bogu, że są ludzie, którzy rozumieją trudną sytuację gorzej od siebie sytuowanych i przy okazji swoich zakupów chętnie ofiarują: a to cukier, a to mąkę, jakieś konserwy czy też inne produkty z długim ter-minem ważności. Niestety, mało jest wolontariuszy, którzy chcieliby pełnić około dwugodzinny dyżur we wspomnianych sklepach. Być może ktoś z czytelników naszego biuletynu odczuje poruszenie serca i zechce zgłosić się do tej szlachetnej, a niewiele kosztującej posługi. Okazją będzie najbliższa środa, czyli spotkanie PZ "Caritas". Czekamy na chętnych. Pomoc w tym zakresie niezwykle jest potrzebna i oczekiwana. Zapraszamy.

Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Poniedziałek Wielkanocny
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Stanisław i Henryk Legat
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: + Matka Władysława Deja (z okazji 1. rocznicy śmierci)
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Adrianny i Heleny z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Edward Sawicki (16. r. śm.), Helena i Rajmund, Władysław, Teresa i Rajmund
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Zdzisław i Bronisława Marciniak (2. r. śm. Bronisławy)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku