Licznik odwiedzin: 12780025
Nowa rozdzielnia
Nowa rozdzielnia
2012-10-07

   Od kilku dni jesteśmy już w posiadaniu nowej, profesjonalnej  rozdzielni energetycznej, spełniającej współczesne wymagania techniczne. Zainstalowano w niej nie tylko konieczne już dziś zabezpieczenia różnicowo - prądowe, ale i wyłącznik pożarowy czy nawet przełącznik zasilania wewnętrznego na wypadek, gdybyśmy kiedyś zabezpieczyć się chcieli agregatem prądotwórczym w sytuacji powtarzających się wyłączeń prądu.
   Nowa rozdzielnia posiada segmentowe wyłączniki napięcia, co pozwoli na przykład panu kościelnemu załączać przed Mszą św. zaledwie cztery wyłączniki zamiast dotychczasowych kilkunastu. To ważne w sytuacji, gdy trzykrotnie zwiększyła się ilość zabezpieczanych obwodów.
   Mamy nadzieję, że następna kolekta inwestycyjna  pozwoli nam na zapłacenie trzeciej raty za ów nowy nabytek, ale niezależnie od kwestii finansowej nasi panowie elektrycy będą się mogli zabrać za przełączanie czynnych już obwodów do nowej rozdzielni i włączanie do niej tych, które niedawno położone, nie mogły być wykorzystane z powodu ciasnoty miejsca w starej rozdzielni i niemożliwości włączenia się tam z nowymi zabezpieczeniami.
   Jest więc nadzieja, że w najbliższym czasie rozświetli się nam kruchta kościelna z tablicą ogłoszeń, a prąd dotrze też między innymi do pomieszczenia tworzącej się wciąż kawiarenki, toalety i innych.
   Dzięki niech będą Panu Bogu. To znów jakiś krok do przodu.

Niedziela
07 marca 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Wacława Skorupińska (w rocznicę śmierci)
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: W 25. r. śmierci Mamy Anastazji - o życie wieczne dla Niej oraz Ojca Józefa, Braci: Franciszka i Tadeusza, siostry Anny, Bratanicy Danuty oraz męża Henryka Januszewskiego
Intencja: ++ Kazimierz wraz z rodzicami i rodzeństwem
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Wiktoria Staszak (10. r. śm.), Jan, Karol i zmarli z rodziny
Intencja: + Michał Domin
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Bogumiła i Stanisław Chrzanowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku