Licznik odwiedzin: 12766433
Osłona rozety
Osłona rozety
2012-10-28

   Nad wejściem głównym do kościoła mamy piękną rozetę, której witrażowe szkła o zachodzie malują ścianę prezbiterium cudownymi kolorami. Problem w tym, że witraż ten stanowi mozaikę pojedynczych szybek o dużej powierzchni, a przy tym kilka z nich posiada dziury - pamiątki wandalizmu. Nie ma więc wątpliwości, że tą drogą ucieka sporo ciepła z kościoła. Dlatego więc już przed rokiem, przy okazji ocieplania okien bocznych w kościele płytami poliwęglanu komorowego był pomysł na zamknięcie również i tej płaszczyzny. Pomysł ten jednak poddał w wątpliwość miejscowy ślusarz twierdząc, że ucierpi na tym wygląd zewnętrzny kościoła - wspomniany witraż jest zbyt piękny, aby przysłonić go (choćby od zewnątrz) półmatową płytą. Zadecydowano więc, że zostanie on osłonięty szybą, a od wewnątrz w nocy podświetla-ny on będzie energooszczędnymi lampkami LED.
   W poniedziałek więc ruszyła akcja: przed wejściem głównym do kościoła ustawiono rusztowanie, kilku panów wciągnęło tam stalową ramę, w której ma być osadzona szyba osłaniająca witraż. Dokonano ostatecznej przymiarki, aby można było ramę powierzyć szklarzowi. W przyszłym tygodniu ma ona wrócić przygotowana do zamontowania we właściwym miejscu. Z pewnością jednak - ze zrozumiałych względów - nie znajdzie się tam przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Czwartek
04 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Helena i Augustyn Wernerowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii
Intencja: + Danuta Marciniak (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku