Licznik odwiedzin: 12743207
Ostatnie inwestycje, bo blisko zima...
Ostatnie inwestycje, bo blisko zima...
2012-11-11

   Wiadomo, że gdy rozpocznie się sezon grzewczy, muszą ustać wszelkie inwestycje, bo wówczas praktycznie wszystkie zasoby pochłania ogrzewanie. Zna to każdy z własnego gospodarstwa. Dzięki jednak pomocy życzliwych ludzi udało się ostatnio zamurować zniszczone i kuszące chuliganów okno w wieży kościelnej, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W ostatnim też czasie miejscowy elektronik zamontował nowe, zminiaturyzowane urządzenie sterujące dzwonami. Cały mechanizm nie jest jeszcze doskonały, a to ze względu na awarię samego napędu dwóch dzwonów. Możliwe, że uda się je jeszcze przed zimą naprawić. Cieszy również fakt otynkowania cokołu z pustaków pod figurą Piety.
   Wielką radością jest zamontowanie dodatkowego okna na rozecie witrażowej nad wejściem głównym. To w szczególności zasługa dwóch panów ślusarzy, pracujących wiele dni nad poprawieniem wcześniej przygotowanej ramy ze stali nierdzewnej. Wczoraj zaś przy pomocy jeszcze kilku panów i specjalnego wysięgnika została ona zamontowana na właściwym miejscu, a w ten sposób zlikwidowano kolejną drogę ucieczki ciepła z kościoła.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku