Licznik odwiedzin: 10041029
Ostatnie inwestycje, bo blisko zima...
Ostatnie inwestycje, bo blisko zima...
2012-11-11

   Wiadomo, że gdy rozpocznie się sezon grzewczy, muszą ustać wszelkie inwestycje, bo wówczas praktycznie wszystkie zasoby pochłania ogrzewanie. Zna to każdy z własnego gospodarstwa. Dzięki jednak pomocy życzliwych ludzi udało się ostatnio zamurować zniszczone i kuszące chuliganów okno w wieży kościelnej, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W ostatnim też czasie miejscowy elektronik zamontował nowe, zminiaturyzowane urządzenie sterujące dzwonami. Cały mechanizm nie jest jeszcze doskonały, a to ze względu na awarię samego napędu dwóch dzwonów. Możliwe, że uda się je jeszcze przed zimą naprawić. Cieszy również fakt otynkowania cokołu z pustaków pod figurą Piety.
   Wielką radością jest zamontowanie dodatkowego okna na rozecie witrażowej nad wejściem głównym. To w szczególności zasługa dwóch panów ślusarzy, pracujących wiele dni nad poprawieniem wcześniej przygotowanej ramy ze stali nierdzewnej. Wczoraj zaś przy pomocy jeszcze kilku panów i specjalnego wysięgnika została ona zamontowana na właściwym miejscu, a w ten sposób zlikwidowano kolejną drogę ucieczki ciepła z kościoła.

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku