Licznik odwiedzin: 09626675
Okna na frontowej ścianie kościoła
Okna na frontowej ścianie kościoła
2012-12-16

   Jeszcze przed śniegami udało się - jak wiadomo - oszklić piękną rozetę na ścianie frontowej kościoła. Na tym tle dość nieciekawie prezentowały się dwa niewielkie, choć trzysegmentowe okna na tej samej ścianie. Przy czym efekt estetyczny może nie byłby tak istotny jak termiczny. Były to - niestety - pojedyncze szyby, które od czasu włączenia ogrzewania w kościele po prostu się "pociły": po nowo odmalowanych ścianach zaczęły spływać strużki wilgoci. Dlatego właśnie przed tygoniem, w sobotę dwaj panowie, nasi parafianie - wykorzystując odpady płyt poliwęglanowych, zastosowanych do ocieplenia okien witrażowych - ocieplili dodatkowo tę "dziurę termiczną", jaką stanowiły wspomniane okna z pojedynczymi szybami. Za wykonaną pracę składamy serdeczne Bóg zapłać.
   Teraz najmniej szczelną strefą termiczną są małe okienka u samego szczytu kościoła. Są one małe - to prawda, ale jest ich... sześćdziesiąt. Można by znów się posłużyć sprawdzonymi płytami z poliwęglanu, ale potrzebne by były trzy. Każda sześciometrowej długości. Nie licząc uszczelek i kształtowników do ich zamocowania potrzeba by na to ok. 2 tys. zł. W okresie zimowym, gdy trzeba ogrzewać i kościół, i plebanię z salkami, nie jest to możliwe. Więc czekamy.

Sobota
19 stycznia 2019
Okres kolędowy
8:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne dary dla Gertrudy w dniu urodzin
18:00 - Msza św.
Intencja: + Henryk Rychert (z okazji imienin)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku