Licznik odwiedzin: 12745100
Postęp prac oczekiwanych
Postęp prac oczekiwanych
2013-01-27

Od jakiegoś czasu relacjonujemy postęp prac realizowanych w naszym kościele. Chodzi przede wszystkim o remont prospektu organowego, który wykonany we własnym zakresie może obniżyć ostateczny koszt remontu całych organów. Dlatego wdzięczni jesteśmy panom, którzy jeszcze w ubiegłym roku oczyścili i pomalowali piszczałki prospektowe. Te zaś - po zmontowaniu stelaża organowego - mogły wreszcie zawisnąć na swoim miejscu. Dokonało się to właśnie wczoraj, dzięki poświęceniu i ofiarności panów stolarzy. To już kolejna sobota, którą poświęcili dla tej sprawy. Trzeba zaś przyznać, że nie chodziło tu wyłącznie o poskładanie jakichś gotowych elementów. Gdy już stanął stelaż organowy należało na odpowiedniej wysokości umieścić wieszaki do piszczałek organowych, a właśne wczoraj zamontowano podstawy pod piszczałki prospektowe. To nie takie łatwe zadanie, bo trzeba było dokładnie dopasować odległości od poszczególnych piszczałek i w płycie podtrzymującej piszczałki na odpowiedniej wysokości wyfrezować wgłębienia odpowiedniej wielkości, aby piszczałki stały stabilnie. Jeśli organmistrze zaakceptują pomysł to może jeszcze pojawi się płyta czołowa wspomnianego prospektu (bo boczne płyty można będzie przykręcić dopiero po powrocie z remontu i ustawieniu na chórze wszystkich elementów oczekiwanego instrumentu).
   Wśród prac oczekiwanych znajdują się również zajęcia związane z ukończeniem ubikacji w kościele. Tu znów kolejne wieczory oraz dzień wczorajszy w szerszym wymiarze doprowadziły do ułożenia znacznej części kafelek na ścianach. Problem polega na tym, że interesujące nas pomieszczenie jest bardzo ciasne, a w związku z tym mnóstwo tam kącików, w których nieustannie trzeba docinać rozmaitego kształtu kafelki. Cierpliwość jednak będzie wynagrodzona.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku