Licznik odwiedzin: 12749106
Prospekt organowy
Prospekt organowy
2013-03-03

   Trzeba się było śpieszyć z prospektem organowym, bo - zgodnie z umową - na początku marca mają przyjechać organmistrze, by dokonać montażu kolejnych elementów kościelnego instrumentu. Ostatecznie pojawić się oni mają we środę. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że jeden z naszych parafialnych stolarzy zdołał zamontować płyty kolorystycznie pasujące do całości kościoła oraz przyozdobić je dodatkowym oświetleniem, którym sterować będzie można z chóru. Są to taśmy LED-owe umieszczone pod listwą maskującą, które dyskretnie podświetlać będą owe płyty. Co prawda efekt dostrzegalny będzie dopiero z prezbiterium lub z pierwszych ławek, no i oczywiście z samego chóru.
   Siłą rzeczy nie można jeszcze obudowywać organów z boków - na razie to tylko część frontowa - ze względu na konieczność transportowania do wnętrza jeszcze ogromnej ilości sprzętu, który trudno byłoby tam umieścić po zablokowaniu dostępu również i z boku.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku