Licznik odwiedzin: 12775727
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
2013-04-14

   To dzieło znane jest już chyba wszystkim. W czasach, gdy życie ludzkie ma coraz mniejszą cenę a wciąż znajdują się ludzie mający odwagę domagać się prawnego usankcjonowania odbierania życia nienarodzonym, w ślad za tym idą już próby legalizacji eutanazji. Co może zrobić przeciętny człowiek, aby zmienić ten stan rzeczy? Modlić się. I właśnie po to powstał pomysł Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdego roku wielu wierzących, z całym przekonaniem podejmuje ten rodzaj działania, który powoli acz skutecznie romiękcza przy pomocy łaski Bożej ową skorupę grzechu. Efektem jest wiele ocalonych istnień ludzkich.
   W tym roku liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego zos-tały przesunięte na dzień 8 kwietnia. W tym właśnie dniu odbył się obrzęd uroczystego przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Choć - jak na tę uroczystość Maryjną - zbyt wielu osób w kościele nie było, to jednak podczas wieczornej Eucharystii deklaracje Duchowej Adopcji złożyły 43 osoby. Wśród nich były nawet szóstka dzieci z szóstej klasy (oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody swoich rodziców). Jedna z dziewcząt przyrzeczenie składała wraz ze swym tatą, inna zaś razem z mamą. Teraz ważne jest, by z wiarą i systematycznie modlić się w tej intencji.
   Dziękujmy Bogu za tych, którzy pod sztandarem modlitwy jednoczą się w słusznej sprawie i poszerzajmy to grono.

Niedziela
07 marca 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Wacława Skorupińska (w rocznicę śmierci)
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: W 25. r. śmierci Mamy Anastazji - o życie wieczne dla Niej oraz Ojca Józefa, Braci: Franciszka i Tadeusza, siostry Anny, Bratanicy Danuty oraz męża Henryka Januszewskiego
Intencja: ++ Kazimierz wraz z rodzicami i rodzeństwem
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Wiktoria Staszak (10. r. śm.), Jan, Karol i zmarli z rodziny
Intencja: + Michał Domin
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Bogumiła i Stanisław Chrzanowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku