Licznik odwiedzin: 12765299
Monitoring
Monitoring
2013-04-21

   Zamykanie kościołów poza nabożeństwami stało się w ostatnich latach koniecznością. Wielu z nas pamięta jeszcze czasy, gdy kościoły były otwarte od rana do wieczora, a na ołtarzu leżał Mszał, na ambonce lekcjonarz. Nie chowano nawet mikrofonów. Do głowy nie przyszło by nikomu, aby wejść do kościoła w celach innych niż modlitwa, ale ten czas się - niestety - skończył. Dziś kościoły muszą być zabezpieczane i monitorowane po to, by udostępniać wiernym możliwość spotkania z Bogiem. Nie chroni to, oczywiście, budynku kościelnego przed fizyczną dewastacją czy aktami świętokradczymi, a jedynie pozwala na ewentualne zarejestrowanie sprawców takich działań.
   Zamykanie kościołów odzwyczaja ludzi od modlitwy i samego Chrystusa wprowadza w stan osamotnienia zamiast nieustannie Go adorować. Warto by to zmienić i jest to możliwe. Dlatego od dłuższego już czasu jeden z naszych parafian realizuje program wielopunktowego monitorowania naszej świątyni. Od wczoraj mamy w samym kościele trzy dyskretnie zamontowane kamery, a będziemy mieli niebawem jeszcze trzy. Wówczas będziemy mogli zaryzykować otwieranie kościoła również w ciągu dnia. Będzie to jeszcze przedmiotem rozmów na forum Rady Duszpasterskiej, ale możliwość już mamy.
   Bardzo więc dziękujemy owemu panu, dzięki któremu możliwość spełnienia pragnień wielu znacznie się przybliża.

Czwartek
04 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Helena i Augustyn Wernerowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii
Intencja: + Danuta Marciniak (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku