Licznik odwiedzin: 16539921
Spotkanie obu Rad
Spotkanie obu Rad
2013-05-12

   W minioną środę odbyło się (nie po raz pierwszy zresztą) wspólne spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomocznej. Niektóre sprawy - tak jak w rodzinie - przeplatają się w zakresie duchowym i materialnym. W naszej wspólnocie parafialnej jest nie inaczej. Poruszono kilka spraw, wśród których znalazła się między innymi nasza parafialna pielgrzymka piesza do Wejherowa. Co prawda, z roku na rok, powoli rośnie liczba pielgrzymów udających się do pobliskiej Jerolilmy Kaszubskiej jak nazywamy Kalwarię Wejherowską, ale powrót do dawnej reprezentacji, która liczyła sobie 200-300 osób wciąż nam jeszcze daleko. Jedną z możliwych przyczyn jest brak wsparcia orkiestry dętej na trasie, co jest zwyczajem wielu tradycyjnych grup pielgrzymkowych. Wiąże się to oczywiście z konkretnym wydatkiem i dlatego potrzeba było wspólnej decyzji przedstawicieli zarówno Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Podjęcie jej nie było łatwe, biorąc pod uwagę aktualną sytuację materialną i konieczność spłaty ostatniej poważnej inwestycji, jaką było ułożenie nowej posadzki w kościele. Ostatecznie jednak zdecydowano o wynajęciu orkiestry - z nadzieją, że pokonywanie pielgrzymiej trasy w ten sposób stanie się przyjemniejsze oraz że wzrośnie liczba rozmodlonych pątników.
   To nie jedyny temat, który omawiano na środowym spotkaniu. Przed nami bowiem bierzmowanie połączone z wizytacją biskupią. W tym zakresie poprzestano na paru ogólnych informacjach, gdyż szczegółowe spotkanie na ten temat ma się odbyć za dwa tygodnie. Kolejnym z tematów była procesja Bożego Ciała. Najpierw rozmawiano o trasie procesji, która w tym roku pozostanie jeszcze taka jak w ubiegłych latach, ale ze względu na trudności w przygotowaniu ołtarzy stacyjnych (przynajmniej w jednym wypadku), podjęto decyzję o zwróceniu się o pomoc sąsiedzką. Taką pomoc zadeklarował też przedstawiciel KSM "Semper Fidelis". Zastanawiano się też nad nagłośnieniem procesji i zdecydowano o wykorzystaniu dwóch zestawów głośnikowych będących w naszym posiadaniu, rezygnując z przewożenia dużych kolumn na samochodzie. Stacjonarne nagłośnienie ma być wykorzystane tylko przy trzecim ołtarzu, gdzie tradycyjnie wygłasza się kazanie.
   Zbliżające się Zesłanie Ducha Świętego stanowi okazję do zebrania na wspólnej modlitwie tych wszystkich, którzy odczuwają niedostatek kolegialnego zanoszenia modlitw do Boga, którym adoracja w ciszy nie wystarcza.
   W naszej diecezji wykształcił się przed laty zwyczaj modlitewnego czuwania przedstawicieli różnych grup duszpasterskich w poszczególnych kościołach Gdańska, z których następnie schodzą się one promieniście do Bazyliki Mariackiej, gdzie o północy sprawowana jest Eucharystia pod przewodnictwem biskupa. Piękny to zapewne zwyczaj, ale angażujący niewielką reprezentację z poszczególnych parafii. Pewnie więcej byłoby modlących się, gdyby nocne czuwanie odbywało się w kościele parafialnym. Pomyślimy o tym w przyszłym roku. Tymczasem Wspólnota Adoracji Najśw. Sakramentu i Niepokalanej zaprasza na wspólną modlitwę do naszego kościoła od 15.00 do 21.00
   Na spotkaniu wspomniano też o ogłaszanym od pewnego czasu wyjeździe do Warszawy na Wspólne Uwielbienie Pana w Mocy Ducha Świętego oraz o terminie pielgrzymki do Gniezna i Poznania.

Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku