Licznik odwiedzin: 12731112
Wejherowska pielgrzymka
Wejherowska pielgrzymka
2013-06-02

   Ściśle rzecz biorąc chodzi oczywiście o pielgrzymkę małokacką na Kalwarię wejherowską. Już po raz czwarty pielgrzymi pokonywali bardzo malowniczą trasę wiodącą przez Wiczlino, Koleczkowo, Bieszkowice i Nowy Dwór Wejherowski. Szlak ten jest może trudniejszy od tradycyjnego, wiodącego główną ulicą przez miasto, ale jest przyjemniejszy i bezpieczniejszy. Tegorocznemu pielgrzymowaniu uroku dodawała też orkiestra, która - trzeba to uczciwie przyznać - nie oszczędzała się. Na czele grupy niesiony był - jak zwykle - krzyż procesyjny, ale tuż za nim niesiono piękną, nową tablicę z wizerunkiem Chrystusa Króla z jednej strony, z drugiej zaś przedstawiającą nasz kościół i napis: Parafia Chrystusa Króla - Gdynia Mały Kack. Jest to dar jednego z parafian, który własnoręcznie wszystko wykonał.
   Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy tworzyli reprezentację naszej wspólnoty zarówno w jedną stronę (51 osób) jak i z powrotem (40). Wciąż nie są to liczby sprzed lat, gdy to pielgrzymowało do Wejherowa podobno 200-300 osób, ale tendencja jest zwyżkowa. Wielu przyjmowało na siebie trud dotatkowy jak chociażby odpowiedzialną rolę kierowania ruchem, inni nieśli krzyż, tablicę, figurkę fatimską, nagłośnienie, inni z kolei prowadzili śpiew i grali na gitarze (w przerwach aktywności orkiestry). Raz jeszcze gorąco dziękujemy wszystkim - również cukiernikom, którzy dostarczyli (jak zwykle) drożdżówki dla pątników oraz państwu, którzy ofiarowali napoje chłodzące. Dziękujemy też cierpliwemu panu kierowcy, który przywiózł z Wejherowa członków orkiestry i w niedzielę odwiózł ich do domu, a w drodze kilka razy podwoził. Przy tej okazji należy w przyszłym roku pomyśleć o drugim busie, który dawałby szansę choćby krótkiego "przysiadu" tym, którzy przeżywają chwilowy kryzys. Głównie chodzi o dzieci, ale nie tylko.
   Trzeba też wspomnieć, że opłacenie orkiestry na takiej trasie jest sporym wysiłkiem finansowym, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc to złożyli jedną trzecią potrzebnej kwoty.

Czwartek
25 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Głogowska (miesiąc po śmierci)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Henryk Cyman i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku