Licznik odwiedzin: 12785297
Festyn zakończony
Festyn zakończony
2013-06-30

   Człowiek jest nie tylko istotą myślącą (homo sapiens), ale i rozrywkową (homo ludens), a jeśli z zabawy wynika konkretna korzyść, to tym lepiej. Tak się stało właśnie w minioną niedzielę, gdy to PZ "Caritas" z Radą Dzielnicy przy współpracy członków innych ruchów i grup duszpasterskich oraz osób niezrzeszonych, poprowadzili wspólnotową zabawę zwaną już od kilku lat Parafialnym Festynem Rodzinnym.
   Wiele tygodni trwały przygotowania do tego wydarzenia: spotkania "Caritas"-u, poszukiwanie współpracowników, sponsorów, pomocników w tym dziele, organizowanie namiotów, stołów, krzeseł, proponowanie nowych atrakcji itd. Trudno też precyzyjnie obliczyć chociażby ilość ciast, grochówki czy tym podobnych. To przecież zależy od ilości osób przybywających na festyn, a ta w dużej mierze zależy od pogody. To zaś zawsze jest wielką niewiadomą. Tym razem możemy powiedzieć, że udało się nam - choć w czasie rozpoczęcia panowała straszna duchota to już niebawem za sprawą ciemnych chmur oraz deszczów padających w okolicy zrobiło się całkiem przyjemnie, choć groźba opadów stawała się coraz bardziej realna... Dopiero ok. godz. 18.00 spadły pierwsze krople, za nimi kolejne i... rozpadało się na mniej niż pół godziny. Część osób wróciła do domów, ale większość schroniła się pod namiotami, których sporą ilość rozstawiono na kawiarenkę, pchli targ, ciucholand i inne. Potem wszystko wróciło do normy. Prawie. Trudno bowiem było zbliżyć się do sceny z powodu rozmoczonego piaszczystego podłoża. Wielu jednak trwało czekając na losowanie. I warto było: pralka, odkurzacz i mobilny grill. Radości było co niemiara. Zlicytowano też dwa rowery i plakat "Arki" Gdynia. Prowadzący całą imprezę spisali się na medal - podobnie jak wszyscy pełniący dyżury na kolejnych stanowiskach: pomiar ciśnienia i poziomu cukru, kawiarenka, ciucholand, pchli targ, stanowisko fantowe, grill, kuchnia wojskowa i biżuteria. W oddali dumnie piął się zamek dmuchany, obok parking motocykli, dalej tor quadowy napędzany końmi mechanicznymi, a tuż obok żywe koniki - kucyki.
   Wszystko to dzięki życzliwości przybyłych na festyn przyniosło konkretne wsparcie "Caritasowi" na zorganizowanie akcji letniej dla dzieci.

Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku