Licznik odwiedzin: 12761623
Spotkanie Rady Ekonomicznej
Spotkanie Rady Ekonomicznej
2013-09-22

   W miniony wtorek odbyło się powakacyjne posiedzenie Rady Ekonomicznej. Nie ma ona łatwego zadania. Koniecznych prac do wykonania jest bowiem mnóstwo, a środki materialne skromne. Jak wszędzie...
   Tematem, który powinien uradować nas wszystkich jest decyzja sądu, który zawyrokował eksmisję lokatorów walącego się baraku przy ul. Halickiej 7. Wyrokiem sądu wszystkie rodziny objęte postępowaniem mają otrzymać lokale socjalne. Działania z tym związane pilotował i koordynował jeden z członków RE, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Daj Boże, aby przeprowadzka udała się jeszcze przed zimą, bo wizja zalegających warstw śniegu na kruchym dachu przeraża.
   Pozostałe sprawy dotyczyły koniecznych inwestycji, z których pierwszą jest remont organów. Pierwszą dlatego, że remont trwa już ponad rok, a zbliża się czas osiemdziesiątego odpustu w parafii. Pierwszą też dlatego, że organomistrze są gotowi do pracy już w tym tygodniu. Jest wszakże jeden problem: ta ekipa oczekuje zapłaty w trakcie wykonywania prac... Inwestycyjna kolekta października to za mało, a poza tym przeznaczona jest już na otynkowanie ocieplonej przed dwoma laty północnej ściany plebanii. Jest to konieczne, bo delikatna warstwa klejowa na styropianie zaczyna się łuszczyć... Pozostałe pieniądze od października w górę też pójdą ... w górę - przez komin.Wszyscy przecież wiedzą, że ogrzewanie tanim nie jest.
   Skąd więc wziąć pieniądze na organy? Na zebraniu RE ustalono, że zwrócimy się z prośbą o pożyczkę, ale nie do banku - do parafian. Jeśli ofiary kolędowe utrzymają się na dotychczasowym poziomie, to w styczniu oddamy tym, od których pożyczymy teraz. Chodzi o ogólną kwotę ok. 27-30 tys. Gdyby znalazło się kilka czy kilkanaście osób, które mogłyby pożyczyć na nieco ponad 3 miesiące po jednym lub kilka tysięcy (bez procentu), to na początku przyszłego roku swoje pieniądze by odzyskali...
   Na koniec września, początek października planowana też jest dalsza modernizacja kotłowni w kościele. Chodzi o wyprowadzenie komina spalinowego pieca kondensacyjnego w górę, ponad dach. Ta operacja ma dać ok. 10% oszczędności. Do tego planowane też jest zamontowanie w tejże kotłowni zasobnika ciepłej wody, co ma powodować rzadsze załączanie się pieca tamże.
   Do planowanych zadań należy też zamontowanie tzw. bufora w kotłowni plebanijnej, co pozwoli na pełne wykorzystanie mocy tego pieca i dopływ ciepłej wody do kaloryferów w chwili, gdy palenisko wygaśnie. To również ma dać oszczędność w wymiarze 10-15%.
   W perspektywie mamy zainstalowanie w kościele zamykanych konfesjonałów. Na to nas na razie jednak nie stać. Jednak pole do ich montażu trzeba będzie przygotować. Będzie to polegało na postawieniu ściany, do której konfesjonał kiedyś będzie przylegał, a co obecnie stworzyłoby pomieszczenie na sprzęt czystości oraz figury i materiały dekoracyjne do żłóbka i grobu Pańskiego, które na razie zalegają w tzw. drugiej zakrystii obok prezbiterium. Ta zaś planowana jest jako salka ministrancka. Ministranci bowiem jak dotąd swojego pomieszczenia nie mają.
   Zbliża się zima, a w związku z tym przydałaby się nam już kawiarenka. Jeden z radnych, stolarz, obiecał zainteresować się bliżej tym tematem.

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku