Licznik odwiedzin: 17991177
Spotkanie Rady Ekonomicznej
Spotkanie Rady Ekonomicznej
2010-04-24

   W miniony piątek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej naszej parafii. Poruszonych tam zostało kilka spraw:

  1. W związku z ostatnio dokonanymi opłatami za energię elektryczną i gaz zarówno w kościele jak i w plebanii, spłatą należności na rzecz kurii metropolitalnej i gdańskiego seminarium, nasze zadłużenie, wynikające z wcześniej poczynionych  inwestycji wynosi nadal 64 tys. zł.
  2. Spodziewając się oszczędności w związku z zamknięciem sezonu grzewczego, podjęto decyzję o rozpoczęciu prac związanych z doprowadzeniem instalacji kanalizacyjnej do budynku kościelnego oraz wykonaniem tzw. instalacji burzowej do studzienek chłonnych. Wszystko przy założeniu, że prace te będą wykonane z zaangażowaniem Parafian. Tym też sposobem można by w najbliższym czasie wyremontować drugą salkę w kościele - pod zakrystią. Wskazano też na potrzebę rekultywacji trawników przykościelnych.
  3. Z wdzięcznością odnotowano informację o ufundowaniu ławek w kaplicy adoracji pod prezbiterium naszego kościoła. W minionym tygodniu do istniejących już dwunastu zainstalowano jeszcze dwie kolejne.
  4. Poważnym problemem naszej parafii jest znajdujący się w fatalnym stanie technicznym, grożący zawaleniem barak należący do parafii, w którym zamieszkują 4 rodziny. Zastanawiano się nad sposobami rozwiązania tej kwestii, aby nie doszło do tragedii.
  5. W nieodległej perspektywie mamy dwa zgromadzenia wiernych wymagające nagłośnienia: pielgrzymka do Wejherowa i Boże Ciało. Ze względu na oszczędności nie będziemy nabywać nowego nagłośnienia, ale posłużymy się zestawami pożyczonymi.
  6. W obecnej sytuacji Rada zdecydowała się na odsunięcie w czasie koniecznego remontu północnej strony dachu na kościele. Próba zmierzenia się z tym problemem zostanie podjęta prawdopodobnie w miesiącach wakacyjnych, ale koniecznie jeszcze przed jesienią.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku