Licznik odwiedzin: 12766387
Działania elektryka
Działania elektryka
2013-11-03

   Pamiętamy, że podczas remontu chóru zupełnie wymieniono wszystkie obwody elektryczne, jednak ich sterowane odbywało się dotąd albo prowizorycznie, albo wprost z tablicy rozdzielczej. Nie można bowiem było nawet dokładnie zaplanować lokalizacji pulpitu, z którego można by załączać i wyłączać dmuchawę organów, oświetlenie z kinkietów, podświetlenie prospektu organowego itd. Teraz już, gdy remont organów zbliża się ku końcowi, można było zaprojektować szafkę i półkę na śpiewniki i lekcjonarze dla pani organistki oraz pulpit sterowania napięciowego przy organach. Wykonał to niedawno pan stolarz, zaś pan elektryk w ciągu kilku wieczorów dokonał koniecznych przeróbek instalacji, zamontował metalową szafkę (ze względu na bezpieczeństwo - konstrukcja organów jest przecież drewniana), w której zbiegną się kable zasilające z tymi, które wychodzą z pulpitu sterującego.
   Wcześniej jeszcze w kruchcie kościoła zamontowana została lampa, która załączać się będzie w ciemne i szare popołudnia, gdy wewnątrz kościoła będzie niewiele światła. To jeszcze nie wszystko - zamówione zostały urządzenia, które pozwolą na jednoczesne zapalenie się kilku innych jeszcze świateł, aby wchodzący w pochmurny dzień do kościoła nie czuli się przytłoczeni szarością wnętrza.    

Czwartek
04 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Helena i Augustyn Wernerowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii
Intencja: + Danuta Marciniak (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku