Licznik odwiedzin: 10030399
W nagrodę - wycieczka
W nagrodę - wycieczka
Magdalena Dobrowolska
2013-11-14

11 listopada odbyła się wycieczka dla 21 dzieci w nagrodę za codzienne uczestnictwo, w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku.

Pojechaliśmy do Kaszubskiego Parku Miniatur w Stryszej Budzie, gdzie mogliśmy zobaczyć kopie najbardziej znanych budowli z Kaszub, Polski i ze świata w skali 1:25. Kolejnymi atrakcjami, które na nas czekały były: zagroda z żywymi zwierzętami, bajkowe postacie, Gabinet Śmiechu, gdzie za sprawą krzywych luster śmiechu było co niemiara :). Na najodważniejszych czekał zaś Zamek Strachu. W tym miejscu nasza grupa sprawdziła się w 100 procentach – znalazło się kilku śmiałków, którzy kilkakrotnie przemierzyli jego sale, by zasłużyć na miano bohatera!

Kolejnym punktem wycieczki było Sanktuarium w Sianowie, gdzie korzystając z wiedzy księdza dowiedzieliśmy się o historii figury Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również przy Kolegiacie w Kartuzach. Dach tej pięknej budowli ma kształt trumny, a hasło, które wita pielgrzymów głosi tajemnicze: „Memento Morii”. Na szczęście na nas czekał autokar z całkiem sympatycznym dachem…

Na zakończenie dnia ksiądz Krzysztof przygotował jeszcze jedną bardzo miłą niespodziankę. Była nią projekcja filmu o przyjaźni i walce o słusznej idee oraz poczęstunek. Niestety wszystko, co dobre zawsze się kończy za szybko….

Wtorek
21 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 21.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Halina Olszewska (3. r. śm.), Stanisław, Eugeniusz i Gabriel

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku