Licznik odwiedzin: 10035058
Spotkanie Rad Parafialnych
Spotkanie Rad Parafialnych
2013-11-17

   W gronie członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbyło się w minioną środę spotkanie poświęcone głównie bieżącym sprawom naszej wspólnoty, czyli mającym się rozpocząć w sobotę rekolekcjom, następującym po nich odpuście oraz wizycie Rodziny Radia Maryja w naszym kościele.
   To były zasadnicze punkty spotkania, ale zanim przystąpiono do ich omawiania zastanawiano się nad dwoma kwestiami nieco bardziej oddalonymi w czasie. Chodziło bowiem o czas adwentowy, gdzie - w związku z roratami - zwykle o wiele mniej osób przybywa na wieczorną Eucharystię. Zdecydowano więc, że z chwilą rozpoczęcia tego czasu oczekiwania, wieczorne Msze św. będą odprawiane w kaplicy adoracji. Powodem jest oczywiście czynnik ekonomiczny, łatwiej bowiem, taniej i efektywniej można ogrzać małe po-mieszczenie niż duży kościół. Druga sprawa dotyczyła Mszy św. wieczornych sprawowanych w trzynaste dni miesiąca - od maja do października. Gdy sprawowana jest Msza św. o godz. 20.00 w te dni, to na Mszach św. o godz. 18.00 jest niewielka frekwencja. Dlatego postanowiono, że w dniu, gdy odbywać się będzie nabożeństwo fatimskie, wieczorna Msza św. sprawowana będzie jedynie o godz. 20.00, zaś początek nabożeństwa nie ulegnie zmianie - jak do tej pory rozpoczynać się ono będzie o godz. 19.00.
   Dalsza część spotkania oscylowała głównie wokół spraw związanych z uroczystością odpustową. Ustalono porządek uroczystości odpustowej oraz przydzielono funkcje liturgiczne na sumę poszczególnym wspólnotom bądź osobom. Wobec braku jakiejś większej sali parafialnej zadecydowano o ponownym rozbiciu namiotów przy plebannii, w których nasze parafialne święto przeżywać będzie też można przy cieście, herbacie czy kawie. Z tego też powodu prosić będziemy parafian o upieczenie ciast na tę okoliczność.
   Rozmawiano też o następującej w kolejnym dniu uroczystości, która na pewno będzie miała szerszy zasięg geograficzny. Chodzi oczywiście o wizytę Rodziny Radia Maryja, która co poniedziałek gromadzi się w innej parafii, a uroczystości te transmitowane są przez Radio Maryja i TV TRWAM. To na pewno ważne wydarzenie w życiu naszej parafii, choćby dlatego, że o niewielkiej parafii w Małym Kacku usłyszą i za Oceanem. Właśnie dlatego należy się do tego wydarzenia dobrze przygotować. Będziemy bowiem gościli wiele osób i to nie tylko w świątyni na wspólnej modlitwie, ale i w namiotach, częstując kawą herbatą czy ciastem. Będzie to oczywiście przede wszystkim wydarzenie o charakterze religijnym.  Od nas jednak będzie zależało, jak zapamiętają nas jako gospodarzy. Dlatego: wszystkie ręce na pokład! Wszyst-kich prosimy o pomoc.

Czwartek
23 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Józef (20. r. śm.), Halina, Bronisław oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 23.)
Intencja: O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Andrzeja i Tadeusza Bigus i ich rodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku