Licznik odwiedzin: 12772875
Nowi ministranci
Nowi ministranci
ks. Krzysztof
2013-12-01

   W ostatnią niedzielę, w dzień naszego parafialnego odpustu podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 do wspólnoty ministrantów zostało włączonych czterech kandydatów. Przez pół roku przygotowywali się oni do tego momentu przychodząc na dodatkowe zbiórki, na których uczyli się zadań i obowiązków wynikających z posługi ministranta. Do zostania ministrantem zachęcił ich jeszcze przed wakacjami ks. Łukasz Mordka, więc jest to jego ogromna zasługa, że chłopców służących do Mszy Świętej jest coraz więcej.
   Ministranci mają ogromną rolę do spełnienia pomagając Księdzu podczas Eucharystii. Noszą krzyż, dary ołtarza, świece czy Księgę. Mają  być także dobrymi chrześcijanami i świadkami Boga w życiu codziennym  w domu, w szkole, gdziekolwiek się pojawiają. Powinna ich cechować sumienność i gorliwość, i tą ostatnią szczególnie odznaczają się nasi nowi ministranci.
   Mamy nadzieję, że już niedługo w naszym Kościele pojawią się nowi kandydaci, a ich przygotowanie rozpocznie się już po feriach. Warto dodać, że kilku chłopców z klas trzecich, którzy przygotowują się do I Komunii św. już wyraziło chęć bycia ministrantami.

Sobota
06 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Wynagrodzenie Niep. Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
18:00 - Msza św.
Intencja: + Elżbieta Sturgulewska

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku