Licznik odwiedzin: 10053073
Katecheza dla dorosłych
Katecheza dla dorosłych
2013-12-08

   Jakiś czas temu zrodził się pomysł, by w naszej parafii zaistniały katechezy dla dorosłych. Póki co zaplanowane zostały trzy i rozłożone na kolejne środy adwentu. Wybór tematów nasunął się sam w nawiązaniu do czasu adwentowego. Katechezy te poruszają tematykę życia po życiu. Pierwsza dotyczyć miała problemu śmierci i sądu ostatecznego, kolejna czyśćca i nieba, ostatnia natomiast - piekła.
   Podczas dzielenia się tym pomysłem wśród kolegów księży z roku zaproponowali oni, by włączyć się w tę akcję i takie katechezy wprowadzić także u siebie. W ten sposób każdy z nas przygotowuje jedną konferencję i wygłasza ją w swojej i pozostałych dwóch parafiach. Oprócz naszej włączyły się w to przedsięwzięcie Parafia św. Faustyny w Pucku i Parafia bł. Edmunda Bojanowskiego w Rumi.
   Jest to okazja by przypomnieć i poszerzyć, a może dopiero zrozumieć to, o czym słyszeliśmy na lekcjach religii. Jest to również szansa by pogłębić swoją znajomość tych prawd wiary, które pozostają dla nas tajemnicą, a jednocześnie każdego z nas czekają.
   Póki co, na pierwszą  katechezę przybyły 23 osoby. Przed nami jeszcze dwa spotkania. Kto wie - być może pomysł się przyjmie i już niedługo będziemy myśleć o kolejnych?

Poniedziałek
27 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Maria Gil i jej Rodzice: Bronisława i Jan
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 27.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku