Licznik odwiedzin: 16539343
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2013-12-15

   Podczas ostatniego spotkania Rady Duszpasterskiej w minioną środę, najpierw zajęto się wnioskami z uroczystości odpustowej oraz wizyty Radia Maryja i Telewizji TRWAM w naszym kościele. Chodziło głównie o kwestie logistyczno - organizacyjne, co można by jeszcze w przyszłości poprawić.
   Następnie rozmawiano o zaangażowaniu parafian w ćwiczenia czasu adwentowego, głównie w zakresie uczestnictwa w Mszach św. roratnich. Frekwencja nie jest powalająca, ale trzeba wziąć pod uwagę, że zwyczaj ten dopiero się odradza i w tej kwestii ogromną radością jest grupka dzieci systematycznie uczestniczących w tych porannych nabożeństwach. Liczba ich oscyluje w granicach trzydziestki.
   Członkowie PZ "Caritas" podzielili się uwagami dotyczącymi zbiórki produktów żywnościowych dla najuboższych i okazało się, że - jak dotąd - jest tego mniej niż w ubiegłym roku. Najprawdopodobniej trzeba będzie jeszcze dokupić część artykułów, aby podarowane paczki nie rozczarowały... Zostało też kilkanaście "aniołków"do rozlosowania, które - mamy taką nadzieję - znajdą nabywców w dzisiejszą niedzielę.
   Zbliżające się święta to też sprawa wystroju kościoła. Ambicją naszą jest coroczne zmienianie świątecznej dekoracji - zwłaszcza jeśli chodzi o żłóbek. Panowie zajmujący się tym z miłości do Pana Boga, mają już konkretny projekt. Dobrze by jednak było angażować i innych. Stąd propozycja skierowana do wszystkich mających chwilę czasu i tyle miłości do Boga, by pomóc zajmującym się tym od lat. Poniedziałek przed wigilią, godzina 16.00 - to propozycja dla chętnych. Zapraszamy również dzieci i młodzież.
   Padła też propozycja ze strony członków Domowego Kościoła, by podczas wizyt kolędowych rozdawać coś na kształt biuletynu parafialnego, zawierającego propozycje zaangażowania się w duchową działalność wspólnot w naszej parafii działających.
   Na koniec rozmawiano również o świeżo wyremontowanych organach piszczałkowych, które - zgodnie z przewidywaniami organmistrzów - wykazują drobne, poremontowe mankamenty. Z góry zapowiedzieli oni swój przyjazd, bo to taka standardowa praktyka, zaś pani Ola już przygotowała listę usterek do naprawienia. W tej kwestii poruszono również inną sprawę, nad którą dyskutowano już znacznie wcześniej, ale - jak dotąd - bez konkretnych rezultatów. Chodzi mianowicie o typowo kościelne organy elektroniczne z kontuarem dwumanuałowym i pedałem, który miałby stanąć wreszcie w kaplicy adoracji. Okazja się nadarza, bo właśnie jedna z parafii w sąsiedniej diecezji doczekała się ostatecznie organów, co prawda skromnych, ale piszczałkowych, z prawdziwego zdarzenia i jest chętna odsprzedać interesujący nas instrument. Cena jest dość okazyjna. Rozmawiano więc na temat przyjrzenia się mu i ewentualnego transportu do naszego kościoła, a konkretnie do kaplicy adoracji.

Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku