Licznik odwiedzin: 12970502
Nowe organy również w kaplicy
Nowe organy również w kaplicy
2013-12-22

   No, może nie tak całkiem nowe, były już bowiem używane w innej parafii, która z kolei również je odkupiła z jakiegoś kościoła... Po co więc nam sprzęt używany? - zapyta ktoś. Odpowiedź bardzo prosta: bo nie stać nas na nowy, a w kaplicy adoracji, w której obecnie Msze św. odprawiane są prawie codziennie i pozostanie tak przez co najmniej cały styczeń, trudno używać instrumentu przeznaczonego do wykonywania muzyki rozrywkowej. Posiada on bowiem zaledwie dwa głosy organowe i to nie najlepszej jakości.
   Myśl o zakupieniu takiego instrumentu, który wygląda faktycznie jak zwykły kontuar organowy wielogłosowego instrumentu, zrodziła się już wcześniej, przed rozpoczęciem remontu organów piszczałkowych w kościele. Wydawało się słusznym dokonanie zakupu takiego instrumentu, który by w czasie braku organów głównych, doskonale spełniał jego funkcję. Po powrocie organów piszczałkowych do kościoła, instrument elektroniczny miał zostać przeniesiony do kaplicy adoracji. Ten plan nie został jednak zrealizowany z powodu najbardziej powszechnego i zrozumiałego dla wszystkich - niektórzy tę dolegliwość nazywają suchotami kieszeniowymi. Zawsze bowiem było coś ważniejszego do wykonania. Złożyło się jednak tak, że panowie remontujący organy w naszym kościele, zainstalowali niewielki instrument piszczałkowy w kościele filialnym w Bukowinie, w parafii Łebunia, w diecezji pelplińskiej. Tamten zaś kościół bezpowrotnie utracił stare, piszczałkowe organy, których już się po prostu uratować nie dało. I właśnie na okres przejściowy, proboszcz tamtejszej parafii zakupił organy elektroniczne, które doskonale spełniły swoją rolę. Gdy jednak parafię stać było na piszczałkowy pozytyw, zdecydowano się na sprzedaż instrumentu elektronicznego. To właśnie owi organmistrze skontaktowali nas z tamtejszym proboszczem i - po zasięgnięciu opinii radnych parafialnych - zdecydowaliśmy się go zakupić. Jego wartość oszacowana została na 3 tys. zł, które mamy wpłacić do końca stycznia. Dwaj nasi parafianie pomogli w przewiezieniu go z Bukowiny do Kacka, a pani Ola potwierdziła jego przydatność. Niech służy na chwałę Boga.

Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku