Licznik odwiedzin: 16500873
"Największy z cudów"
"Największy z cudów"
2014-01-26

    Ludzie czasem narzekają, że mało jest dobrych filmów związanych z tematyką wiary. Obiektywnie patrząc, pewnie aż tak źle nie jest, choć trzeba    przyznać, że niektóre z nich zrobione są w dosyć prosty sposób. Jednak coraz więcej filmów religijnych robi się w profesjonalny i ciekawy sposób. Nie sposób nie przywołać tu filmu „Cristiada" tak wielu z nas znanemu.
   W ubiegłym roku w naszych kinach pojawiła się jednak jeszcze jedna propozycja  przez wielu niestety niedostrzeżona - „Największy z cudów". Jest to porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza święta Kościoła katolickiego z aniołami i demonami w tle. Fabuła skupia się na trzech osobach, które spotykają się na tej samej Mszy świętej z powodu życiowych kryzysów, z jakimi walczy każdy z nich. Msza święta nie jest dla nich niczym nowym, ale nie są w stanie zrozumieć jej prawdziwego znaczenia. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy poz-walają bohaterom pojąć walkę dobra ze złem i cudowny triumf wiary, który unaocznia się podczas każdej Eucharystii. To, czego doświadczą w trakcie tej Eucharystii, zmieni ich życie na zawsze.
   „Największy z cudów" po mistrzowsku ukazuje niewidoczne aspekty wiary katolickiej. Podczas Mszy modlimy się pośród tysięcy aniołów, które uwielbiają Świętą Ofiarę oraz wielu duchów z namaszczeniem chwalących Boga.
   Choć tego filmu nie znajdziemy już w repertuarze kinowym, to jednak wciąż istnieje możliwość żeby go zobaczyć. Specjalnie dla naszej parafii ten film zostanie jeszcze raz odtworzony w umówionym terminie najprawdopodobniej w drugą sobotę po feriach. Szczegóły podamy później, gdy wszystko zostanie ustalone z kinem. Póki co już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie czasu na obejrzenie filmu. Choć jest on animowany to warto, żeby zobaczyli go zarówno dzieci jak i dorośli.
   Zwiastuny i zdjęcia do filmu na stronie: www.najwiekszyzcudow.pl

Wtorek
21 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Alina Grochocka (3. r. śm.), Józef oraz mąż Dariusz i syn Jakub
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 21.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku