Licznik odwiedzin: 12951322
Rekolekcje w Wejherowie
Rekolekcje w Wejherowie
2014-02-02

   Często się słyszy, że w Kościele jest bardzo mało młodzieży, że się nie angażują. Tymczasem w minionym tygodniu 15 młodych osób z naszej parafii przygotowujących się do bierzmowania dobrowolnie wyjechało na 4 dniowe rekolekcje. Oto sprawozdanie jednej z nich:
   Dnia 26 stycznia grupa młodzieży przygotowującej się  do Sakramentu Bierzmowania udała się na wyjazd do Wejherowa pod czujnym okiem Ks. Krzysztofa. Pomimo panującego mrozu, nie zabrakło nam entuzjazmu i chęci. Oprócz nas w rekolekcjach brała udział również młodzież z Pucka, dzięki czemu mogliśmy poznać nowych ludzi i się z Nimi zintegrować.
   Czas naszego skupienia przebiegał według planu rekolekcji oazowych pod nazwą Szkoła Uczniów Chrystusa. Był czas na modlitwę, Mszę św., spotkania w grupach, rozważanie Pisma Świętego. Braliśmy również udział w szkole modlitwy oraz szkole śpiewu. Wszystko po to, by na wyjeździe nie zabrakło też dobrego humoru, radości, integracji. Szczególnie utkwiła mi w pamięci modlitwa wstawiennicza, podczas której poczuliśmy obecność Ducha Świętego, a po jej zakończeniu niesamowitą radość. To doświadczenie było niesamowite, i myślę, że na pewno pozostanie w naszej pamięci.
   Wróciliśmy w czwartek, 30 stycznia. Wśród uczestników panował smutek, gdyż pożegnanie z nowo poznanymi ludźmi nie było łatwe. Uważam, że te rekolekcje zmieniły nas na lepsze. Skutki tego wyjazdu na pewno pozostaną w naszym sercu i pamięci.  

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku