Licznik odwiedzin: 10045636
Półkolonie zimowe
Półkolonie zimowe
2014-02-09

   Miniona niedziela była ostatnim dniem ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z naszego regionu. Dziś pozostało po nich jedynie wspomnienie. I może właśnie dla owego wspomnienia należałoby odnotować to, co działo się w drugim tygodniu minionych ferii.
   Dzięki zaangażowaniu pani organistki oraz dwóch mam, a w pewnym momencie i trzech, jednej młodej parafianki oraz dwóch młodzieńców, można było otworzyć salki pod plebanią dla dzieci, które być może nudziłyby się w domach, a tak zyskały możliwość wspólnego z innymi dziećmi spędzania ferii. Były to, co prawda, zaledwie cztery godziny dziennie, ale zawsze jakieś urozmaicenie.
   Wspomniani opiekunowie dwoili się i troili, aby spotkania były jak najatrakcyjniesze: przygotowali zarówno gry planszowe, zespołowe i sprawnościowe, były też drobne prace ręczne: malowanie na szkle, wykonywanie gniotek - maskotek, a nawet dyżury kuchenne, podczas których niektórzy nauczyć się mogli przygotowania kanapek, robienia wafli czy pieczenia ciast.
   Wyjątkowym dniem była środa, kiedy to dzieci wraz ze swymi opiekunamiwybrały się do stadniny koni w Redzie, gdzie czekały na nich konie zaprzężone do sań, czyli kulig. Jazda po leśnych drogach przerwana być musiała chwilą odpoczynku dla koni, ale dzieci nie pozostały bez ruchu - rozpoczęły wojnę na śnieżki nie oszczędzając również opiekunów.
   W ostatnim dniu ferii dzieci obejrzały film, uczestniczyły w Mszy św., którą odprawił dla nich ks. Krzysztof, a na zakończenie uczestniczyły w przygotowanej przez siebie dla siebie agapie.
   Liczba uczestniczących w codziennych zajęciach oscylowała w granicach dwudziestki. Dziękujemy serdecznie wszystkim opiekunom, dzięki którym można było dzieciom ten czas umilić.
   W ostatnim dniu półkolonii z ośrodka kolonijnego "Caritas" w Warzenku wróciła szóstka dzieci z naszej parafii po tygodniowym wypoczynku.

Sobota
25 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Zofia Miodowska (z okazji Dnia Matki)
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 25.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku