Licznik odwiedzin: 16551357
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2014-02-23

   Pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Rady Duszpasterskiej odbyło się w minioną środę. Tematem wiodącym był, oczywiście, zbliżający się czas Wielkiego Postu, a wraz z nim parafialne rekolekcje. Tym razem gościć będziemy biblistę, dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. prof. Dariusza Koteckiego. Podczas spotkania omówiono tematykę i przebieg rekolekcji, zaproponowany przez księdza rekolekcjonistę. Zgodzono się co do tego, że należy kontynuować rozpoczętą praktykę ubogacania codziennych spotkań wieczornych o elementy adoracyjne i refleksyjne podczas nabożeństw, będących kontynuacją Eucharystii połączonej z nauką rekolekcyjną. Ponieważ sam rekolekcjonista zapropo-nował na środę rozbudowane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, postanowiono wykorzystać ten moment na ponowne poświęcenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który właśnie został gruntownie odnowiony.
   W związku z coraz dłuższym dniem i cieplejszą porą, padła propozycja przeniesienia Mszy św. w dni powszednie już do górnego kościoła. Ostatecznie jednak zadecydowano, że Eucharystie odbywać się będą nadal w kaplicy adoracji.
   Jeden z członków Rady zauważył, że przykościelny krzyż misyjny jest już mocno zainfekowany jakimś rodzajem grzyba. Oznacza to konieczność wymienienia go na nowy w raczej trudnej do określenia przyszłości. To jednak wiązać się będzie raczej z umiejscowieniem nowego krzyża na przeciwległym trawniku, w miejscu jego wcześniejszej lokalizacji, być może łącznie z figurą Matki Bożej z Ain Karim. To jednak na razie tylko plany.
   Ponieważ niewielkie jest w naszej parafii zainteresowanie pielgrzymkami nie tylko zagranicznymi, ale nawet krajowymi, które obejmują więcej niż dwa dni, podjęto propozycję zorganizowania w cieplejszych miesiącach jednodniowych pielgrzymek do pobliskich sanktuariów. Celem pierwszej z nich będzie sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie.

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku