Licznik odwiedzin: 16544966
... i porekolekcjach
... i porekolekcjach
2014-03-16

   Tyle przygotowań, oczekiwania, rozmów z katechetami, Radą Duszpasterską oraz rekolekcjonistą, i oto jesteśmy już po rekolekcjach.
   Nie ma wątpliwości, że różniły się one od poprzednich, ale tak właśnie powinno być. Nie chodzi przy tym o sam sposób głoszenia nauk przez kaznodzieję, ale też o wieczorne nabożeństwa, które zorganizowane były nieco inaczej niż w poprzednich latach. Dzięki ks. Krzysztofowi nastrój tychże wieczornych spotkań kształtowała śpiewająca młodzież z pobliskiego Chwaszczyna. Środowy wieczór należał już do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odrestaurowany obraz ku Jej czci przyniesiony został w procesji darów ofiarnych i zajął główne miejsce w prezbiterium. Po Mszy św. odmówiliśmy nowennę do MBNP, a wielką radością była niespotykana dotąd liczba kartek z prośbami i podziękowaniami. Daj Boże, aby to był początek ożywienia kultu Matki od Nieustającej Pomocy - jak ją również nazywamy.
   Co do frekwencji... no, cóż? Zawsze można powiedzieć, że mogło nas być więcej, bo w sumie (licząc poranną i wieczorną Eucharystie) zbierało się każdego dnia ok. 320 - 340 osób. To około 10% całej naszej wspólnoty. Trzeba jednak uwzględnić chorych, obłożnie chorych, tych, którzy pracowali w tym czasie oraz pracujących zagranicą. Statystyka ta poprawi się też, gdy dodamy do tej liczby dzieci, które w tym samym czasie uczestniczyły w zajęciach dla nich przygotowanych w godzinach przedpołudniowych i południowych. Dzieci z klas I - III mieliśmy prawie setkę, zaś klasy starsze oscylowały w granicach 80 osób. Pierwsza kategoria młodszych katolików zajęta była przez dwie godziny, zaś druga - dwie i pół godziny. Nie można by, oczywiście, trzymać ich przez ten czas tylko w kościele, dlatego po wspólnej części w naszej świątyni, z udziałem ks. Rekolekcjonisty, dzieci dzielone były na trzy grupy: jedna pozostawała w kościele, druga przenosiła się w tym czasie do kaplicy adoracji, a trzecia do sali pod plebanią. A po kilkudziesięciu minutach - zmia-na. Przygotowano dla nich katechezy, śpiewy, film o świętych, dzieci uczyły się adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz własnoręcznie wykonywały małe różańce - dzięsiątki różańca, które zawsze mogą mieć pod ręką i często odmawiać. Na zakończenie rekolekcji uczestniczyły w Mszy św.
   Pozostaje mieć nadzieję, że duchowe ziarno w tym czasie posiane, przyniesie plon obfity - na chwałę Pana Boga i dla pożytku naszej Wspólnoty. 

Środa
29 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 29.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku