Licznik odwiedzin: 12735806
Spotkanie Rady Ekonomicznej
Spotkanie Rady Ekonomicznej
2014-04-06

   Z różnych względów spotkanie tejże Rady nie mogło się odbyć - jak już nieraz bywało - po zakończeniu spotkania Rady Duszpasterskiej. Przełożono je więc na sobotę - tę ostatnią w marcu. Było zaś ono konieczne ze względu na planowane prace remontowe w naszym kościele. Głównie chodzi o położenie posadzki w kruchcie kościoła, a co za tym idzie o wymianę głównych drzwi wejściowych do naszej świątyni. Spośród czterech ofert złożonych przez różnych stolarzy, odrzucono najdroższą i najtańszą, zaś z pozostałych dwóch wybrano tę, która przy niezbyt wygórowanej cenie (15 tys. za dwa skrzydła środkowe) zwraca uwagę na trwałość oraz izolację termiczną drzwi. Realizacja tego projektu rozpocznie się prawdopodobnie nie wcześniej niż po wakacjach. Wynika to przede wszystkim stąd, że przy okazji trzeba będzie zredukować stopień przy wejściu do kościoła, przenosząc niejako nad nim poziom kostki brukowej. Zastanawiano się też nad wkomponowaniem przed wejściem głównym swoistego portalu, który wraz z niewielkim zadaszeniem chroniłby przy okazji nowe drzwi kościelne.
   W najbliższych dniach poprzedzających Niedzielę Palmową, zostaną w naszym kościele zainstalowane dwa konfesjonały zamykane (tzw. "szafy"). Chodziło przede wszystkim o stworzenie jak najbardziej dyskretnych warunków do spowiadania się dla osób, które nie potrafią mówić szeptem, a to najczęściej dlatego, że same szeptu nie słyszą. To jeden z powodów, po drugie bowiem chodzi o zamknięcie wnęk pod chórem kościelnym, co przy okazji stworzy dodatkowe pomieszczenie na sprzęty i ozdoby kościelne, które do tej pory magazynowane są w tzw. drugiej zakrystii - źle wykorzystanym pomieszczeniu obok prezbiterium. W przyszłości mogłaby tam powstać salka dla ministrantów. Nowe konfesjonały nie będą, co prawda, tanim przedsięwzięciem, ale skoro wykonawca gotów jest poczekać z wynagrodzeniem nawet dwa lata, to nie skorzystanie z takiej okazji mogłoby być grzechem...
   Jednym z punktów spotkania była kwestia zburzenia istniejących (jeszcze) garaży na plebanijnym podwórku. Stan ich jest krytyczny - w każdej chwili grożą zawaleniem. Ponieważ zaś zezwolenie na ich rozbiórkę uzyskano na początku bieżącego roku, trzeba będzie koniecznie zlikwidować to zagrożenie, a ponieważ nie stać nas obecnie na budowę nowych garaży (stare de facto i tak nie służą do parkowania samochodów - ze względów bezpieczeństwa). pozostawałaby kwestia zabezpieczenia niektórych materiałów budowlanych.  W tym celu można by na miejscu obecnej lokalizacji garaży postawić prostą wiatę.
   Sprawą nieplanowaną, którą również w ogólnych zarysach należało omówić na powyższym spotkaniu jest oferta jednego z naszych parafian, który chciałby ufundować kapliczkę Matki Bożej z Nazaretu. O tym jednak innym razem.

Piątek
26 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Albina Madej (z okazji urodzin), Czesław Wojciechowski i zmarli z obojga stron
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Roman Chrabański (8. r. śm.) i Irena Chrabańska
Intencja: + Jan Gliwa (miesiąc po śmierci)
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku