Licznik odwiedzin: 12744711
Zaproszenie na film
Zaproszenie na film
ks. Krzysztof
2014-04-13

   Wszyscy wiemy, że już niedługo czeka nas kanonizacja Jana Pawła II. Każdy z nas na różne sposoby się do tego wydarzenia przygotowuje. Z okazji tego wydarzenia także w kinach pojawił się film „Karol, który został świętym". Wspominając duże zainteresowanie parafialnym wyjściem do kina na film „Największy z cudów" (z naszej parafii wybrało się ponad 100 osób) pojawiła się idea ponownego wyjścia.
   Sam film prezentowany jest jako kino familijne, skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Film jest połączeniem fabuły, animacji i dokumentu. Choć ma swoje słabe strony (np. animacja), bardzo ciekawie przedstawia wątek współczesny oraz przesłanie, które pozostawił nam Jan Paweł II.
   Film wszedł do kin w piątek 21 marca. Każdy z nas ma więc możliwość zobaczenia go samemu. My jednak chcielibyśmy zaprosić naszych Parafian do wspólnego wyjścia. Niesie to za sobą kilka korzyści. Parafialne wyjście planowane jest na dzień 26 kwietnia - sobotę przed kanonizacją na godz. 11.00. Idąc większą grupą płacimy za bilety tylko 10 zł/os (normalnie bilety kosztują 23 zł; ulgowy 18 zł). Jest to także kolejna okazja by budować wspólnotę parafialną także poza kościołem. Warto więc może, póki co, odłożyć ten film i zaplanować sobie tamto, sobotnie przedpołudnie. Wkrótce w ogłoszeniach pojawi się informacja o możliwych zapisach.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku