Licznik odwiedzin: 10053038
Zaproszenie na film
Zaproszenie na film
ks. Krzysztof
2014-04-13

   Wszyscy wiemy, że już niedługo czeka nas kanonizacja Jana Pawła II. Każdy z nas na różne sposoby się do tego wydarzenia przygotowuje. Z okazji tego wydarzenia także w kinach pojawił się film „Karol, który został świętym". Wspominając duże zainteresowanie parafialnym wyjściem do kina na film „Największy z cudów" (z naszej parafii wybrało się ponad 100 osób) pojawiła się idea ponownego wyjścia.
   Sam film prezentowany jest jako kino familijne, skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. Film jest połączeniem fabuły, animacji i dokumentu. Choć ma swoje słabe strony (np. animacja), bardzo ciekawie przedstawia wątek współczesny oraz przesłanie, które pozostawił nam Jan Paweł II.
   Film wszedł do kin w piątek 21 marca. Każdy z nas ma więc możliwość zobaczenia go samemu. My jednak chcielibyśmy zaprosić naszych Parafian do wspólnego wyjścia. Niesie to za sobą kilka korzyści. Parafialne wyjście planowane jest na dzień 26 kwietnia - sobotę przed kanonizacją na godz. 11.00. Idąc większą grupą płacimy za bilety tylko 10 zł/os (normalnie bilety kosztują 23 zł; ulgowy 18 zł). Jest to także kolejna okazja by budować wspólnotę parafialną także poza kościołem. Warto więc może, póki co, odłożyć ten film i zaplanować sobie tamto, sobotnie przedpołudnie. Wkrótce w ogłoszeniach pojawi się informacja o możliwych zapisach.

Poniedziałek
27 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Maria Gil i jej Rodzice: Bronisława i Jan
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 27.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku