Licznik odwiedzin: 16558165
Już po bierzmowaniu
Już po bierzmowaniu
2014-05-11

   W porównaniu z tzw. naszymi czasami, niewielka to była grupa młodzieży, której w miniony piątek Ks. Abp Tadeusz Gocłowski udzielił sakramentu bierzmowania. W sumie 27 osób, z czego dwójka z innych parafii, w ostatniej chwili dołączona do naszej młodzieży. Kiedyś, istotnie, więcej osób bierzmowali biskupi podczas jednej uroczystości, ale pamiętać należy, że raczej nie zdarzały się bierzmowania każdego roku, a co trzy - pięć lat. Po drugie: kiedyś mniej było parafii, a to wpływało na liczebność tych, które istniały. Po trzecie zaś: liczebność rodzin była jednak większa dawniej niż dziś. To zaś przekładało się wprost na liczbę kandydatów do bierzmowania.

   Nie liczba jednak jest najistotniejsza. Najważniejsze, aby dary Ducha Świętego, które wczoraj otrzymali nasi młodsi bracia i siostry, znalazły odpowiednio przygotowaną glebę do rozwoju. Łaska Boża nie działa bowiem jak farmaceutyk - niezależnie od woli i stanu świadomości przyjmującego. W tym wypadku należy świadomie podjąć współpracę z owymi Bożymi darami i pielęgnować je.

   Można żywić nadzieję, że w wypadku owych ludzi, którzy wczoraj deklamowali: Pragniemy, aby Duch Święty, którego przyjmiemy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad, oddadzą się do dyspozycji Duchowi Świętemu, że nie była to jedynie formalność. Sam proces przygotowań do przyjęcia tego sakramentu napawał radością, gdy okazywało się, że jeden wyjazd rekolekcyjny to za mało, że potrzeba następnego, a po tamtym... kolejny by się przydał. Cieszyło, że można ich było zobaczyć podczas strojenia kościoła na święta Bożego Narodzenia, podczas sprzątania czy też przygotowując dekoracje na Wielkanoc. Co prawda podczas przygotowania kościoła na piątkową uroczystość można było odnieść wrażenie, że to ich rodzice bardziej angażują się do pracy w kościele, ale już wczoraj, po zakończonych uroczystościach, znów grupka tejże młodzieży demontowała uroczysty wystrój i zmieniła go na dekorację majową, Maryjną.

   Daj Panie Boże, aby nie osłabł w nich zapał i nie ostygła gorliwość! Papież Jan Paweł II mówił o ludziach młodych jako o przyszłości Kościoła. On już jest świętym a ci, o których z nadzieją wspominał, nie bardzo już mogą myśleć o sobie w kategoriach młodzieży (to bowiem jest stan niejako przejściowy), ale młodzież wciąż jest i należy wszystko robić, i modlić się intensywnie, aby nie musiała zbyt długo szukać tej najwłaściwszej drogi, aby zakochała się w Chrystusie i przy Nim wytrwała. Daj Boże!

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku