Licznik odwiedzin: 16510356
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2014-10-26

   Co prawda odbyło się ono przed półtorej tygodniem, ale poprzedni numer naszego biuletynu parafialnego na tyle był zapełniony, że nie znalazło się w nim miejsce na sprawozdanie
z ostatniego spotkania Rady Duszpasterskiej. To więc znajduje się poniżej.
   Wspomniane spotkanie zdominowała kwestia bliskiej już uroczystości nadania nowej nazwy odcinkowi ulicy Halickiej, oddzielającemu kościół od plebanii. Zapoznano się z planem tejże uroczystości oraz sugestiami dotyczącymi pełnienia funkcji zarówno podczas Mszy św. jak i samej uroczystości. Tego dnia już było wiadomym, że ks. Józef Pick, który nie będzie mógł być obecny w niedzielę w naszej parafii, zaproponował, że przygotuje i zamontuje wystawę poświęconą nowemu patronowi ulicy - ks. Biskupowi Szladze. Już wówczas wiadomo też było, że pelplińskie Radio Głos dostarczy nam dwupłytowe albumy z nagraniami różnych wystąpień zmarłego biskupa, zarówno kazań, audycji radiowych jak i spotkań z dziećmi. Na spotkaniu Rady zgłosiły się panie, które zobowiązały się sprzedawać po Mszach świętych wspomniane albumy. Omówiono też kwestię ugoszczenia zaproszonych gości, w tym też młodzieżowej orkiestry Fermata z Wejherowa, którą zająć się zobowiązały nasze parafialne „Marty"- panie z Żywego Różańca. Zadecydowano również, że gdy po zakończonej uroczystości orkiestra zagra jeszcze kilka utworów przed plebanią, wówczas kilka osób (z młodzieży bądź dorosłych) przechodzić będzie pomiędzy słuchaczami, częstując kruchymi ciastkami.
   Rozmawiano też o zbiórce do puszek w kolejną niedzielę oraz o parafialnym wyjściu do kina na film pt. Marys Land - Ziemia Maryi.
   Zebrani dowiedzieli się o przyjeździe misjonarza z Ukrainy, który będzie gościł u nas w ostatnią niedzielę listopada, czyli w tydzień po odpuście.
   Krótką relację z prowadzenia kawiarenki zdała przedstawicielka Domowego Kościoła, czyli Oazy Rodzin, która to wspólnota przejęła odpowiedzialność za tę salkę.
   Uczestnicy zebrania zostali też poinformowani, że od kilku tygodni właśnie w kawiarence spotyka się grupa Anonimowych Deprestantów, która poszukiwała jakiegoś lokum i trafiła akurat do nas. W najbliższym czasie zaprezentują się oni naszej wspólnocie wraz z propozycją otwarcia się na nowych członków z naszej wspólnoty. Ta dolegliwość zdaje się dotykać coraz więcej osób, mających trudności z dostosowaniem się do norm panujących w dzisiejszym, drapieżnym i agresywnym świecie. Skoro stało się to w oderwaniu od jakichkolwiek naszych planów, należy to odczytywać jako znak od Boga... Może komuś jest to akurat bardzo potrzebne.

Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku