Licznik odwiedzin: 12741574
Pożegnaliśmy Pana Kościelnego
Pożegnaliśmy Pana Kościelnego
2014-11-30

   Do pana Henia, bo tak go zawsze nazywamy, zdążyliśmy się już przyzwyczaić: do jego stoickiego spokoju, zawadiackiego uśmiechu, swoistego poczucia humoru oraz wielu mądrości życiowych, które ma na każdą okazję. Człowiek ten już od dwunastu lat pełni funkcję kościelnego i nigdy się nie spóźnił, ba! na swoje dyżury przychodzi zwykle co najmniej na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa! Pan Henryk Legat pochodzi spod Ciechanowa, a do Gdyni przyjechał wraz z żoną właściwie za synem, który tu studiował, tu osiadł i - niestety - tu został pochowany, na cmentarzu przy ul. Spokojnej. Tak więc nie można powiedzieć o Panu Heniu, że nie jest stąd i zresztą niewielu tu zna ludzi, ale służbę Bożą pełni z wielką ochotą. Przed dwunastu laty, po śmierci poprzedniego pana kościelnego, ks. Więckowiak poprosił pana Legata o przejęcie obowiązków kościelnego i tak trwa do dziś.
   To jednak się kończy na prośbę samego pana Henia, który liczy już sobie osiemdziesiąt cztery lata i coraz trudniej mu pełnić podjęte obowiązki. Dlatego poprosił, aby go z nich zwolnić. Taktownie zastrzegł, że poczeka, aż znajdzie się następca, bo przecież to niełatwa służba - właściwie bez czasu wolnego. Nie chcieliśmy tego jednak ogłaszać, aby podczas parafialnego odpustu uroczyście pożegnać zasłużonego kościelnego. Miała to być jednak niespodzianka dla pana Henia, dlatego nic wcześniej nie ogłaszaliśmy. Dziś jednak, w ostatni dzień miesiąca, kończy się jego służba. Serdecznie dziękujemy zate lata służby w Bożym Domu - jemu i całej rodzinie.
   Obowiązki pana Henia przejmuje od dziś pan Mirosław Kulwikowski, który i tak wiele czasu zawsze spędza przy kościele. Życzymy wielu łask Bożych.

Sobota
27 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Józef Rudy (6. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Alicja i Ryszard Krzyżańscy oraz dziadkowie z obojga stron
Intencja: ++ Krystyna Henryk Gieryluk oraz rodzice z obojga stron

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku