Licznik odwiedzin: 17974221
Kolędowanie w szpitalu
Kolędowanie w szpitalu
ks. Krzysztof
2014-12-28

   Bez wątpienia święta to rodzinny czas i z rodziną powinno się go spędzać. Dzisiaj, co prawda, coraz większym zainteresowaniem cieszą się różne wyjazdy zagraniczne, a nawet już gdzieniegdzie organizuje się imprezy „pasterkowe". Smutne jest to, że niektórzy świadomie wybierają święta poza domem i rodziną. Są jednak sytuacje, gdy ludzie nie mają wyboru i nie mogą tego wyjątkowego czasu spędzić z bliskimi. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy trafia się do szpitala lub ze względu na leczenie trzeba w nim pozostać.
   Z tego powodu w zeszłym roku zrodził się pomysł, by choć w małym stopniu ubogacić świąteczny czas tym ludziom i drugiego dnia świąt wraz z grupą młodzieży udaliśmy się do szpitala w Redłowie. W tym roku, choć organizowaliśmy to na ostatnią chwilę, to ponownie udało zebrać się grupę ochotników i busem pojechać, żeby pośpiewać z pacjentami kolędy. Odwiedziliśmy dwa oddziały: dziecięcy i onkologię. Dużo nie trzeba było. Zaśpiewaliśmy kilkanaście kolęd, chwilę porozmawialiśmy, a radość pojawiła się w sercach wszystkich.
   Podziękować trzeba przede wszystkim p. Eli, naszej parafiance, pracującej we wspomnianym szpitalu. To ona zorganizowała to spotkanie, wprowadziła nas na oddziały, była z nami obecna i włączyła się w śpiew. Trudno określić, jakie są owoce takiej wizyty i jaką ona będzie odgrywać rolę w życiu pacjentów oraz nas, kolędników. Cieszy bez wątpienia jedno - że są jeszcze młodzi ludzie, którzy chcą dobrowolnie i bezinteresownie poświęcić swój czas dla innych.

Środa
29 listopada 2023
Okres zwykły - Kurtyna
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Franciszek i Sławomir Adamczak
17:30 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku