Licznik odwiedzin: 10040843
"Gdyńska nadzieja"
"Gdyńska nadzieja"
R. Witych
2015-01-11

  Od początku października ubiegłego roku przy naszej parafii funkcjonuje samopomocowa grupa pod nazwą „Gdyńska Nadzieja", skupiająca osoby zmagające się z depresją.
   Grupy Anonimowych Depresantów dążą do zapobiegania depresji poprzez edukację i wsparcie ze strony osób, którym udaje się wygrywać z nawracającymi stanami depresyjnymi. Opierają się one na programie dwunastu kroków, które wspomagają uczestników w zrozumieniu swojej choroby i w walce z nią.
   Grupy Anonimowych Depresantów skupiają się na samoświadomości i akceptacji, a także na podejmowaniu prób odnajdywania przyczyn choroby. Stopniowe realizowanie programu dwunastu kroków ma kierować uczestników ku znalezieniu spokoju i pogody ducha. Jedynym warunkiem przyłączenia się do programu jest chęć rezygnacji z zamartwiania się. Grupy nie są organizacjami religijnymi, a dobrowolnymi wspólnotami kobiet i mężczyzn w różnym wieku, którzy pragną odzyskać kontrolę nad swoim życiem i wspomagać innych w wyzdrowieniu.
   W Gdyni istnieją już trzy takie grupy, których członkowie spotykają się już przy parafii Świętego Mikołaja w Chylonii, a także przy ul. Traugutta 9 - przy Ośrodku Wsparcia Terapeutycznego „Podwójny Problem". Mityngi grupy Anonimowych Depresantów „Gdyńska Nadzieja" odbywają się regularnie,
w każdy wtorek od godz. 17.00 do 19.00 w kawiarence pod zakrystią naszego kościoła. Udział w spotkaniach jest dobrowolny i bezpłatny. Nie prowadzi się list obecności czy spisu członków.
   Depresja jest chorobą, którą można wstrzymać. Trzeba przynajmniej spróbować. Zapraszamy.    

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku