Licznik odwiedzin: 12761797
Informacje Parafialnej Rady Ekonomicznej
Informacje Parafialnej Rady Ekonomicznej
I. Gielniak, K. Węsierski, P. Podleśny
2015-05-03

   W imieniu Rady Ekonomicznej, która funkcjonuje w naszej parafii od ponad pięciu lat, chcielibyśmy przedstawić podsumowanie poczynionych dotąd inwestycji. Do najważniejszych inwestycji w wymiarze ekonomicznym należą: ogrzewanie kościoła, wykonanie posadzki granitowej, malowanie kościoła, remont kapitalny organów, izolacja okien w kościele poliwęglanem komorowym, stworzenie kaplicy adoracji, wykonanie kawiarenki z toaletą, wykonanie salek pod plebanią wraz z kuchnią i toaletą, naprawa dachu kościoła, system monitoringu kościelnego, nowe konfesjonały, nowe drzwi wejściowe do kościoła, ułożenie kostki przed wejściem głównym, wyburzenie baraku koło plebani wraz z uprzątnięciem terenu, wymiana okien w zakrystii oraz pomieszczeniu przeznaczonym na zakrystię ministrantów, prace stolarskie - wykonanie szaf, ławek i wielu innych przedmiotów.

   Bardzo dużo prac wykonywanych jest wyłącznie przez parafian, który inwestują swój czas, materiały i pracę. Jest także wielu anonimowych sponsorów realizowanych prac. Bez ofiarności i zaangażowania Parafian nie byłoby możliwe dokonanie tylu zmian, które widzimy każdego dnia.

   Co przed nami?

   Musimy pamiętać, że duża część wspomnianych prac nie została jeszcze rozliczona z wykonawcami. Ufamy jednak, że z Bożą pomocą uda się nam uregulować długi. Jednocześnie chcielibyśmy w najbliższym czasie rozpocząć realizację następujących przedsięwzięć:

   Nowy podział geodezyjny działki kościelnej, związany z zamianą terenu „po baraku", wykonanie zadaszenia przed wejściem głównym kościoła, wykonanie nowego wejścia bocznego od strony północnej (jesteśmy zobligowani prawem do wykonania drugiego, awaryjnego wyjścia z kościoła), wykonanie izolacji pozostałych, górnych okien w kościele poliwęglanem komorowym, zakup sprzętu do nagłaśniania pielgrzymek i procesji.

   Dodatkowo w dalszych planach, w zależności od sytuacji finansowej parafii, chcielibyśmy zrealizować następujące przedsięwzięcia: ułożenie kostki wokół kościoła (w pierwszej kolejności plac od strony zakrystii), instalacja nagłośnienia wokół kościoła, remont zakrystii dla ministrantów, remont kaplicy adoracji, ułożenie izolacji na dachu kościoła, remont ogrodzenia wokół kościoła i plebanii, uporządkowanie zieleni wokół kościoła, remont wieży.

   Musimy mieć świadomość, że wykonanie nawet części wspomnianych inwestycji nie ma szans na realizację w ciągu jednego czy nawet dwóch lat, bazując wyłącznie na kolektach inwestycyjnych. Ich wysokość kształtuje się na poziomie pięciu tysięcy zł miesięcznie, a więc ok. 60 tys. zł rocznie, przy kosztach planowanych inwestycji (wraz z istniejącymi zobowiązaniami) sięgających kilkuset tysięcy złotych. Dlatego liczymy na ofiarność indywidualnych parafian, która jak do tej pory realizuje się czy to w postaci datków czy własnej pracy. Ufamy, że z Bożą pomocą będziemy mogli cieszyć się coraz piękniejszym kościołem i jego otoczeniem na chwałę Pana.

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku