Licznik odwiedzin: 12749216
Spotkanie Rady Ekonomicznej
Spotkanie Rady Ekonomicznej
2015-06-21

 To z kolei odbyło się w miniony piątek. A było o czym rozmawiać, biorąc pod uwagę, że wciąż mamy zaległości w opłatach na rzecz kurii i seminarium, oddać musimy pieniądze pożyczone na rozbiórkę baraku, no i należność za wykonane przed blisko dwoma laty konfesjonały. Te ostatnie planujemy spłacić z ofiar kolędowych.    

   Tymczasem przed nami wiele jeszcze planów - bardziej i mniej rozległych. W najbliższym czasie zostanie zainstalowany tzw. falownik, czyli przemiennik częstotliwości do wentylatorów zamontowanych w kościele. Dzięki temu zyskamy możliwość regulowania prędkości obrotowej tych urządzeń, a co za tym idzie wymuszonego wentylowania kościoła także w czasie Mszy św.   Cóż z tego, że mamy dobrej klasy rzutnik multimedialny w kościele, że ostatnio wymieniliśmy materiał na ramie ekranu, jeśli i tak słabo widać wyświetlane teksty pieśni mszalnych. Właśnie w ostatnich dniach pan, który naprawiał nam rzutniki multimedialne, zainteresowawszy się kwestią ekranów do projekcji obrazów i uzyskawszy opinie ekspertów, doradził kupno profesjonalnego ekranu trzy- lub czterowarstwowego, który nie odbija kierowanych nań promieni ani też nie przepuszcza, ale dzięki warstwie pokrytej specjalnymi kryształkami rozświetla rozświetla je na powierzchni, zostawiając dobrze skontrastowany obraz. Takie przynajmniej są zapewnienia. Kosztować to ma blisko 2 tys. zł. Zdecydowano, że jednak w końcu trzeba ten wydatek ponieść, by nie okazało się, że nie niepotrzebnie zainwestowano pieniądze w drogi rzutnik. Oczywiście przed nami jeszcze wiele planów, na które na razie możemy sobie pozwolić jak chodnik wokół kościoła, kruchta boczna od strony północnej, płot wokół kościoła oraz plebanii itd. Pojawił się natomiast mglisty pomysł na to jak poradzić sobie z remontem wieży, którym wiele osób jest żywo zainteresowanych. Trzeba go jednak zweryfikować. 

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku