Licznik odwiedzin: 10027018
Zakrystia i salki
Zakrystia i salki
2010-01-10

Druga zakrystia. Tak. Wiedzą o niej wszyscy, którzy choćby raz sprzątali kościół. Służy ona jako magazyn nie tylko sprzętu utrzymania czystości, ale i różnych akcesoriów kościelnych jak choćby duże lichtarze pogrzebowe, figurki bożonarodzeniowe, figura z grobu Pana Jezusa itd. Przy tej okazji zebrało się tam jeszcze wiele innych rzeczy - po latach już zupełnie bezużytecznych. Pan Henryk, nasz kościelny, zmobilizował niedawno swoją rodzinę i druga zakrystia przejrzała - zrobił się w niej porządek. Teraz można było tam ustawić dwie szafy stojące dotychczas w zakrystii właściwej. Sama zaś druga zakrystia mimo, że wymaga remontu (położenie posadzki, załatanie popękanych ścian, wymiana spróchniałych okien, instalacji elektrycznej) to wygląda obecnie dobrze.
   Zachęcamy natomiast do zajrzenia do zakrystii właściwej, by obejrzeć piękną zabudowę, będącą darem jednej z rodzin naszej Parafii mającej takie możliwości, ale szczerze zatroskanej o stan naszego kościoła i parafii.
   Mimo długu, który na dziś wynosi ok. 60 tys. zdecydowaliśmy się jednak na kapitalny remont salek pod plebanią, by istniała możliwość do spotkań nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, starszych, na próby dla ew. scholki parafialnej, czy choćby dla godnego podjęcia goszczonych chórów.   cdn

Poniedziałek
20 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Zenon Dulas oraz zmarli z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 20.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku