Licznik odwiedzin: 12733790
Zakrystia i salki
Zakrystia i salki
2010-01-10

Druga zakrystia. Tak. Wiedzą o niej wszyscy, którzy choćby raz sprzątali kościół. Służy ona jako magazyn nie tylko sprzętu utrzymania czystości, ale i różnych akcesoriów kościelnych jak choćby duże lichtarze pogrzebowe, figurki bożonarodzeniowe, figura z grobu Pana Jezusa itd. Przy tej okazji zebrało się tam jeszcze wiele innych rzeczy - po latach już zupełnie bezużytecznych. Pan Henryk, nasz kościelny, zmobilizował niedawno swoją rodzinę i druga zakrystia przejrzała - zrobił się w niej porządek. Teraz można było tam ustawić dwie szafy stojące dotychczas w zakrystii właściwej. Sama zaś druga zakrystia mimo, że wymaga remontu (położenie posadzki, załatanie popękanych ścian, wymiana spróchniałych okien, instalacji elektrycznej) to wygląda obecnie dobrze.
   Zachęcamy natomiast do zajrzenia do zakrystii właściwej, by obejrzeć piękną zabudowę, będącą darem jednej z rodzin naszej Parafii mającej takie możliwości, ale szczerze zatroskanej o stan naszego kościoła i parafii.
   Mimo długu, który na dziś wynosi ok. 60 tys. zdecydowaliśmy się jednak na kapitalny remont salek pod plebanią, by istniała możliwość do spotkań nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, starszych, na próby dla ew. scholki parafialnej, czy choćby dla godnego podjęcia goszczonych chórów.   cdn

Piątek
26 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Albina Madej (z okazji urodzin), Czesław Wojciechowski i zmarli z obojga stron
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Roman Chrabański (8. r. śm.) i Irena Chrabańska
Intencja: + Jan Gliwa (miesiąc po śmierci)
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku