Licznik odwiedzin: 12746456
Oświetlenie zewnętrzne
Oświetlenie zewnętrzne
2015-10-18

   Przejeżdżając przez różne miasta „wieczorową porą" można podziwiać znajdujące się tam budowle - sakralne i świeckie - pięknie wyeksponowane światłem potężnych reflektorów. Na tym tle nasza świątynia, choć zabytkiem nie jest, przecież stanowi dom Boży i wieczorami dość smutne sprawia wrażenie. Nie stać nas jednak nie tylko na zainstalowanie podobnych źródeł światła, ale też na ich eksploatowanie. Dlatego zrodził się pomysł, którego realizacja przeciąga się już wiele miesięcy - aby przy wykorzystaniu niezwykle energooszczędnego oświetlenia diodami LED, uzyskać podobny efekt kierując strumienie światła nie ku górze, ale spod dachu świątyni w dół.

    Właśnie w miniony czwartek (znów przy zastosowaniu wysięgnika koszowego) dwaj nasi parafianie połączyli i przytwierdzili pod gzymsem północnej strony kościoła sześć zaledwie trzywatowych lampek. Próba pokazała, że to w zupełności wystarczy - podkreślona zostaje bryła kościoła i delikatnie oświetlony teren wokół świątyni. To samo trzeba jeszcze zrobić od strony południowej i wówczas po zmierzchu będą się owe lampki załączały, zaś od północy do godziny czwartej lub piątej się wyłączą, a potem znów załączą i palić się będą do świtu. Prognoza pogody na najbliższe dni raczej nam nie umożliwi dokończenia tej pracy, ale gdzieś około czwartku ma się poprawić, więc może wtedy? Zobaczymy. Trzeba mieć nadzieję, że za łaską Bożą do odpustu zdążymy.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku