Licznik odwiedzin: 18026579
Kleryk na praktyce
Kleryk na praktyce
2016-02-21

   Urodziłem się 19 sierpnia 1992 roku w Gdańsku, w rodzinie Bogusławy i Mirosława jako drugi spośród trzech ich synów, stąd mam jeszcze dwóch braci: starszego Mariusza i młodszego Michała.

    Mieszkając na Gdańskiej Przeróbce ukończyłem szkołę podstawową nr 61, następnie gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Gdańsku. Do seminarium wstąpiłem od razu po maturze, którą zdałem w 2011 roku. Do tego czasu, od dziecięcych lat posługiwałem jako ministrant, lektor i ceremoniarz w rodzinnej parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Gdańsku.

   Uczęszczałem na spotkania grup modlitewnych przy parafii. Udzielałem się w czynnej pomocy kapłanom podczas prowadzenia zbiórek ministranckich czy wyjazdów (obozów). Oprócz spraw Bożych, do których zostałem powołany interesuję się także bardziej przyziemnymi rzeczami, takimi jak sporty rowerowe, wycieczki przyrodoznawcze, techniki informatyczne czy też - amatorsko - elektroniką.

    Obecnie jestem na piątym roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, przygotowując się do święceń diakonatu. W Seminarium pełnię funkcję referenta sportowego, a także przewodniczącego koła Caritas Seminaryjnej.

   Kiedy Bóg powołuje, tak niewiele potrzeba, aby odpowiedzieć „Tak", lecz aby pójść i oddać Mu całe swoje życie, potrzeba znacznie więcej. Jednak piękno jest właśnie w tym, że kiedy Jemu oddamy życie, On oddaje je nam przemienione. 

Czwartek
07 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 7.)
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Mama Bogumiła (8. r. śm.) i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku