Licznik odwiedzin: 12754964
Ferie zakończone
Ferie zakończone
2016-02-28

   Dziś ostatnia niedziela dziecięcych ferii. Od poniedziałku do piątku jednak dwudziestokilkuosobowa grupka dzieci (każdego dnia była to inna liczba), przychodziła do sali pod plebanią, by w gronie rówieśników spędzać czas, głównie na grach i zabawach. Środa była dniem wyjątkowym w tym sensie, że dzieci gościły gospodarzy tego miejsca. Tak trzeba powiedzieć, gdyż to nie członkowie grupy teatralnej BRO, składającej się z osób z upośledzeniem umysłowym, zajmują salkę pod plebanią w dni powszednie do godz. 15.00, tam odbywając swoje zajęcia. We środę oni właśnie, pod przewodnictwem pana Zbyszka Biegajło, bawili i uczyli dzieci półkolonijne. Zabawa była wyśmienita, nikt się nie nudził.  We czwartek ta niewielka gromadka udała się do Muzeum Marynarki Wojennej na lekcję o zwyczajach marynarskich. Nasz przewodnik był bardzo dowcipny, kreatywny i bystry. Młody człowiek bardzo umiejętnie scalił się z tą dziecięcą grupą i odpowiadał na najdziwniejsze pytania już to poważnie, już to dowcipnie, wciągając w swe opowiadania młodych słuchaczy i przy ich pomocy ilustrując sytuacje, które w świecie marynarskim są pewnie znane, ale dziecięce, szeroko otwarte oczy zdradzały ogromne zainteresowanie. Po powrocie do salki była jeszcze chwila na planszowe gry i... pizzę.

   W czasie salkowych zajęć dzieci nie tylko grały i bawiły się. Była też okazja do rozwinięcia swoich manualnych talentów. Dzieci wykonywały piękne wycinanki oraz papierowe kwiatki. Rzeczywiście - robiły wrażenie.

   W piątek, w ostatni dzień naszych spotkań, rozpoczęło się od Mszy św. w ka-plicy. Potem był film w salce - a jakże! - z pop cornem. Następnie kanapki, galaretki (przygotowane przez panie - opiekunki) i gry, gry, gry...

   Paniom serdecznie dziękujemy za opiekę, troskliwość, codziennie przygotowywane kanapki i porządkowanie sali po każdym dniu zajęć. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek
01 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: O powrót na łono Kościoła tych, którzy się pogubili
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan Drobot (6. r. śm.) oraz Natalia i Józef
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Sebastiana z okazji urodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku