Licznik odwiedzin: 18040102
Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych
2016-05-01

   Wczoraj (w sobotę) odbyło się w naszej parafii drugie spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Było to kolejne spotkanie wspólnoty dla dzieci ze szkoły podstawowej.

   Czym jest Oaza? To potoczna nazwa Ruchu Światło-Życie. Oaza Dzieci Bożych to jedna z jej części. Ruch ten założył w Polsce ks. Franciszek Blachnicki jako odpowiedź na Sobór Watykański II. Jego celem jest wychowanie dojrzałych chrześcijan i odnowa Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot. Ruch Światło-Życie gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Do tej pory w naszej parafii istniały dwa kręgi tworzące wspólnoty dla małżeństw. Od dwóch lat raz w tygodniu w salkach parafialnych gromadzi się młodzież. Brakowało nam jednak jakieś wspólnoty dla dzieci - jakiejś grupy,w której dzieci mogłyby się spotykać i poznawać dobre, chrześcijańskie wartości. Dzięki Bogu znalazły się chętne osoby (Pani Beata i młodzież oazowa), które zdecydowały się poprowadzić tę grupkę.

   Jak to wygląda w praktyce? Spotykamy się raz w tygodniu - w soboty o godz. 11.00 w salce pod plebanią (zaraz po próbie scholki parafialnej). Co robimy na spotkaniach? Próbujemy miło spędzić czas na dobrej zabawie, poznawaniu Pana Boga, wspólnym śpiewie i modlitwie. Planujemy też wspólne wyjazdy i (mamy nadzieję) wiele innych twórczych rzeczy. Kto może przyjść? Dziecko uczące się w szkole podstawowej. Czy coś to kosztuje? Nic - trochę wolnego czasu. Ile trwa takie spotkanie? Około 45 minut. Czy coś trzeba ze sobą przynieść? Nie, chociaż może jednak przydać się trochę dobrego humoru :). Wszystkie chętne dzieci zapraszamy więc na kolejne spotkania w każdą sobotę na godz. 11.00 (z wyjątkiem 14 maja - od 10:00 do 12:00 będzie się wtedy odbywał się festyn szkolny). 

Niedziela
10 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 10.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: W 5. rocznicę śmierci Anny Wiśniewskiej - o życie wieczne dla niej i rodziców oraz rodzeństwa i męża Henryka Januszewskiego
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: ++Franciszek (w 100. rocznicę urodzin), Stefania i Jerzy Studzińscy oraz Jan Staszak (40. roczn. śm.), Wiktoria, Marek i Karol Staszak
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Maria Dudek oraz zmarli z rodzin Dudek, Zapart i Skrobacz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku