Licznik odwiedzin: 12781855
Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych
2016-05-01

   Wczoraj (w sobotę) odbyło się w naszej parafii drugie spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Było to kolejne spotkanie wspólnoty dla dzieci ze szkoły podstawowej.

   Czym jest Oaza? To potoczna nazwa Ruchu Światło-Życie. Oaza Dzieci Bożych to jedna z jej części. Ruch ten założył w Polsce ks. Franciszek Blachnicki jako odpowiedź na Sobór Watykański II. Jego celem jest wychowanie dojrzałych chrześcijan i odnowa Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot. Ruch Światło-Życie gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Do tej pory w naszej parafii istniały dwa kręgi tworzące wspólnoty dla małżeństw. Od dwóch lat raz w tygodniu w salkach parafialnych gromadzi się młodzież. Brakowało nam jednak jakieś wspólnoty dla dzieci - jakiejś grupy,w której dzieci mogłyby się spotykać i poznawać dobre, chrześcijańskie wartości. Dzięki Bogu znalazły się chętne osoby (Pani Beata i młodzież oazowa), które zdecydowały się poprowadzić tę grupkę.

   Jak to wygląda w praktyce? Spotykamy się raz w tygodniu - w soboty o godz. 11.00 w salce pod plebanią (zaraz po próbie scholki parafialnej). Co robimy na spotkaniach? Próbujemy miło spędzić czas na dobrej zabawie, poznawaniu Pana Boga, wspólnym śpiewie i modlitwie. Planujemy też wspólne wyjazdy i (mamy nadzieję) wiele innych twórczych rzeczy. Kto może przyjść? Dziecko uczące się w szkole podstawowej. Czy coś to kosztuje? Nic - trochę wolnego czasu. Ile trwa takie spotkanie? Około 45 minut. Czy coś trzeba ze sobą przynieść? Nie, chociaż może jednak przydać się trochę dobrego humoru :). Wszystkie chętne dzieci zapraszamy więc na kolejne spotkania w każdą sobotę na godz. 11.00 (z wyjątkiem 14 maja - od 10:00 do 12:00 będzie się wtedy odbywał się festyn szkolny). 

Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku