Licznik odwiedzin: 12758244
Parafialna pielgrzymka do Wejherowa
Parafialna pielgrzymka do Wejherowa
2016-05-08

   Nasza parafia, w dniach 21 i 22 maja, po raz kolejny organizuje pieszą pielgrzymkę do Wejherowa na odpust Trójcy Świętej. Pielgrzymka piesza to niezwykłe przeżycie i sposób modlitwy. Szczególnej modlitwy, bo połączonej z wysiłkiem fizycznym, angażującej całego człowieka. Samo pielgrzymowanie jest już modlitwą. Każdy z nas ma wiele spraw i intencji, które chciałby Bogu powierzyć. Piesza pielgrzymka jest świetną do tego okazją.

   Co roku staramy się, by nasza parafialna pielgrzymka była jak najlepiej przygotowana, dlatego od kilku lat pielgrzymuje z nami orkiestra (tak będzie i w tym roku). Na przełomie ostatnich kilku lat wprowadzano też zmiany w trasie, tak aby była ona jak najkrótsza, najspokojniejsza i bezpieczna. W tym roku pójdziemy trasą ubiegłoroczną, która doskonale się sprawdziła. Mamy w ten sposób okazję przejść się ulicami naszej parafii oraz unikamy głośnych i trudnych odcinków. Na dodatek po drodze znaleźli się ludzie, którzy sami zaproponowali, że nas ugoszczą (Niech Bóg im błogosławi). W minionym roku dla ułatwienia pielgrzymowania dodaliśmy jeden postój, tak, żeby żaden odcinek nie przekroczył 9 km i 2 godzin marszu.

   W tym roku planujemy też dodać kilka nowych elementów. Są w naszej parafii osoby, które nie mogą pielgrzymować (ze względu na wiek bądź zdrowie), ale bardzo chcą nam w tym trudzie towarzyszyć. Kochane Panie zaproponowały przygotowanie jakiegoś ciepłego posiłku, który dowiozą nam na środkowy postój, żebyśmy mogli się solidnie wzmocnić na dalszą drogę. Na dwie niedziele przed pielgrzymką wystawimy w Kościele skrzynkę na intencje, w których będziemy się modlić na drodze, tak aby zanieść do Matki Bożej także modlitwy tych, którzy nie mogą pójść. W tym roku organizujemy także autokar, który przywiezie nas w sobotę z Wejherowa do Gdyni i w niedzielę odwiezie nas do Wejherowa (zapisy w zakrystii). Chcemy też, aby każdego roku naszej pielgrzymce towarzyszył jakiś przewodni temat. W tym roku miłosierdzia chcemy zastanowić się nad tematem przebaczenia i pojednania - zarówno z Bogiem jak i drugim człowiekiem. Na trasę wyruszy z nami po odnowieniu nasz feretron Chrystusa Króla.

   Jest jeszcze kilka pomysłów, ale nie jesteśmy pewni czy uda nam się je zrealizować, więc póki co ich nie zdradzamy. Wciąż szukamy jeszcze osób chętnych do pomocy i zaangażowania w pielgrzymce. Potrzebujemy czterech osób, które elegancko ubrane, w niedzielę wniosą feretron na Mszę św. na kalwarii. Szukamy utalentowanych osób do zaangażowania się w śpiew i granie na gitarze (można zgłaszać się do p. Oli). Przydałoby się wzmocnić ekipę kierujących ruchem. Poszukujemy też samochodu pielgrzymkowego, który w razie potrzeby podwiezie osoby nie mające sił. Chętni mogą zgłaszać się do mnie.

   Zachęcamy do pielgrzymowania w całości bądź części pielgrzymki. Aby  ułatwić włączenie się do pielgrzymki zamieszczamy poniżej informację o trasie pielgrzymki i planowanych godzinach postojów. Czekamy na was na trasie.

Program pielgrzymki

   Sobota 21 maja 2016 r.

 8.00 - Msza św. i ok. 9.00 wyjście spod Kościoła

Przejście ulicami Piotrkowską, Łęczycką i Olkuską do lasu.

ok. 10.50 - postój w Wiczlinie przy kapliczce (ul. K. Małkowskiego)

Przejście ul. Mjr. Bojana do Koleczkowa i dalej w kierunku Wejherowa

ok. 12.55 - postój w lesie między Koleczkowem a Bieszkowicami

ok. 14.20 - postój w Nowym Dworze Wejherowskim przy kościele

ok. 16.30 - dojście do Wejherowa do Kościoła św. Leona

Niedziela 22 maja 2016 r.

10.00 - Msza na kalwarii

ok. 12.30 - wyjście spod Kościoła św. Leona

ok. 14.15 - postój w Nowym Dworze Wejherowskim

ok. 15.40 - postój w lesie między Bieszkowicami a Koleczkowem

ok. 17.45 - postój w Wiczlinie

ok. 20.30 - dojście do Kościoła w Małym Kack

Powrót ulicami Kaliską i Bielską 

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku