Licznik odwiedzin: 10030425
Procesja Bożego Ciała
Procesja Bożego Ciała
2016-05-22

   Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w najbliższy czwartek, w uroczystość Bożego Ciała procesja eucharystyczna w naszej parafii przejdzie nową trasą. Nie znaczy to, że nie skorzystamy już z poprzedniej, tradycyjnie stosowanej, ale chodzi o to, aby z błogosławieństwem Chrystusa Eucharystycznego dotrzeć w każdy zakątek naszej parafii. Tym razem wypadło na tzw. Psią Górkę. Dla wielu spośród nas jest to teren (mimo, że tak bliski) dość egzotyczny. Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu nie łatwo było się tu dostać - zwłaszcza zimą czy podczas wiosennych roztopów. Aktualnie zaś istnieją tam pięknie położone nawierzchnie dróg, stąd zaproponowana trasa wspaniale nadaje się nawet na wózki dziecięce (no, może trochę „spacerek\" będzie utrudniony na płytach jumbo z początku ulicy Przemyskiej).

   Niezmiernie wdzięczni więc jesteśmy naszym Parafianom, którzy chętnie przyjęli na siebie obowiązek przygotowania i ustawienia ołtarzy przy swoich domach. Mamy nadzieję, że wspomogą ich w tym sąsiedzi. W ogóle byłoby dobrze, aby okna wszystkich domów na trasie procesji eucharystycznej  były udekorowane na cześć naszego Pana.

    Wspaniałym świadectwem wiary będą też dzieci biorące udział w procesji - czy to jako dziewczynki sypiące kwiatki, czy to jako pierwszokomunijni szczęśliwcy, do których serc tak niedawno przybył Chrystus Eucharystyczny.

   Mamy nadzieję, że - jak dotąd - nie zabraknie również dorosłych włączających się w różne posługi, jak choćby noszenie urządzeń nagłośnieniowych, chorągwi, sztandarów, baldachimu, feretronu i figurki Matki Bożej Fatimskiej.

    Módlmy się też o dobrą pogodę na ten święty czas, aby  to zbiorowe świadectwo wiary było jak najliczniejsze. 

Wtorek
21 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 21.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Halina Olszewska (3. r. śm.), Stanisław, Eugeniusz i Gabriel

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku