Licznik odwiedzin: 12789021
Sprawa trawników
Sprawa trawników
2016-06-12

   Ten sam człowiek zorganizował na piątek minionego tygodnia koparko - ładowarkę i wspierając pracę jej operatora (przy wsparciu jeszcze dwojga osób, które nie mogły stawić się na sobotnie prace ziemne), doprowadził do wyrównania trawników, wykopania starych korzeni, usunięcia darni i zakwaszonej, porośniętej mchem warstwy starych trawników. Mimo zastosowania specjalistycznego sprzętu, zajęło to calutki dzień - aż do wieczora.

   To jeszcze nie wszystko. Zdając sobie sprawę, że dwie duże wywrotki czarnoziemu nie wystarczą, aby pokryć choćby cienką warstwą przykościelne trawniki, dowiózł jeszcze dwie duże wywrotki. Jednak i to wydawało się niewystarczające. Dlatego w sobotę z samego rana pojawiła się kolejna duża wywrotka czarnej ziemi, a w południe szósta.

   Sobota zapowiadała się bardzo dobrze pod względem pogodowym. Jednak tuż przed godziną dziewiątą, na którą zaproszeni byli parafianie chętni do porządkowania trawników, zaczął padać deszcz. Mogło to zniechęcić bardziej wrażliwych na taką aurę. Ostatecznie jednak pojawiło się blisko dwadzieścia osób uzbrojonych w grabie i łopaty. Nieocenioną pomocą stał się operator wspomnianej koparko - ładowarki, który duże hałdy czarnoziemu rozdrobnił, rozrzucając po placu. Teraz zdecydowanie łatwiej było rozsypywać ziemię łopatami, a następnie grabiami wyrównywać. Mniej więcej około wpół do drugiej można było rozsiewać specjalny rodzaj trawy stadionowej, którą jeszcze trzeba było rozgrabić, a następnie uwalcować. Najwytrwalsi jeszcze po godzinie siedemnastej z węży ogrodowych podlewali świeżo posiane nasiona, aby na pewno wzeszły. Na owoc ich pracy będziemy z niecierpliwością czekać.

   No i dziękujemy serdecznie wszystkim. Niech Pan Bóg wynagrodzi troskę o Jego dom, a właściwie jego obejście.

Wtorek
09 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Karolina i Wojciech Ryłko oraz zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku