Licznik odwiedzin: 10040972
Górski wypad
Górski wypad
2016-07-03

   Niby tydzień, a minęło tak szybko! W piątkowy poranek czterdzieści jeden dzieci wróciło z wypadu wakacyjnego w Ochotnicy Górnej. Właściwie było ich czterdzieści czworo, tyle że jedno z dzieci „uszczęśliwione zostało\" anginą i rodzice przyjechali po nie ostatniego dnia, na inne czekali rodzice w Częstochowie i jeden z chłopców został odebrany na trasie.

   W zasadzie cieszyliśmy się wciąż piękną pogodą, z wyjątkiem dnia, w którym wypadło zwiedzanie Zakopanego, kiedy co prawda nie padało, ale pokazanie się na tamtejszych ulicach bez kurtki wzbudzało sensację.

    W ogóle atrakcji na ten czas przygotowano wiele: było zwiedzanie Szczaw-nicy, wjazd kolejką linową na Palenicę, a tam zjeżdżanie torem saneczkowym. Było, wspomniane już, Zakopane i termy w Bukowinie Tatrzańskiej, wchodzenie na Magurki, inny tor saneczkowy w Kluszkowcach, spływ Dunajcem. Jednego wieczoru przybyli państwo, którzy uczyli młodych wczasowiczów robienia przeróżnych figur z... siana. Zabawa była wyśmienita, a przy okazji objawiły się niezwykłe talenty.

   Z pewnością wielkim atutem miejsca zakwaterowania była kuchnia. Wiejskie jadło, regionalne potrawy - to coś, co nawet dzieci potrafiły docenić 

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku