Licznik odwiedzin: 10053318
Obejście wokół kościoła
Obejście wokół kościoła
2016-09-11

 Gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni są w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich obecny. Znamy to. To przecież słowa samego Chrystusa, z których wynika, że dla naszego Pana wielką jest radością, gdy ludzie spotykają się w poszukiwaniu dróg przez Niego nam wytyczonych i proszą o pomoc w realizacji Bożych zamiarów.

   Tak się dzieje i to blisko - pośród nas. Co prawda nie mamy (jeszcze) wystarczającego zaplecza, bo dwie salki pod plebanią i kawiarenka pod zakrystią nie wystarczają. Perspektywa jednak jest, a tymczasem wypada cieszyć się wraz z Panem Jezusem, że są ludzie pragnący spotykać się w Jego imię.

   I tak, poza opisanymi powyżej warsztatami teatralnymi, w sobotę odbywały się lokalne spotkania grupy ministranckiej, scholi i Dzieci Bożych, swoje spotkanie mieli członkowie grupy teatralnej BRO. O godz. 10.00 Mszą św. w naszym kościele zainaugurowały swoją działalność w nowym roku formacyjnym Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło - Życie wraz z odpowiedzialnymi za gałąź młodzieżową tegoż ruchu z ks. Mateuszem Zawadzkim, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło - Życie ds. Młodzieży. Po jej zakończeniu pierwsza z grup udała się na swoje spotkanie do kawiarenki, druga zaś (z powodu braki wolnego miejsca) spotkała się wraz z kilkoma kapłanami, m. in. naszym ks. Krzysiem, w plebanijnym salonie. Za chwilę już grupa ministrancka odbywała swoje spotkanie z ks. Krzysztofem.

    Tak właśnie trzeba. Przejmując się Chrystusowym wezwaniem, aby Pana Boga kochać całym swoim sercem, całą swoją duszą i ze wszystkich sił swoich, nie wystarczy codzienne odmówienie „paciorka\" i niedzielna wizyta w kościele. Bo Pan Jezus powiedział też, że królestwo Boże doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni je zdobywają. Oby nam przymnażał Pan Bóg takich właśnie gwałtowników - zwłaszcza z terenu naszej parafii... 

Poniedziałek
27 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Maria Gil i jej Rodzice: Bronisława i Jan
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 27.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku