Licznik odwiedzin: 09946225
Kalendarze hospicyjne
Kalendarze hospicyjne
Wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca
2016-09-18

   Po raz kolejny Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni zwraca się do niezwykle życzliwej Parafii Chrystusa Króla w Gdyni - Małym Kacku i równie życzliwych Parafian o wsparcie na rzecz Podopiecznych tej placówki. W najbliższą niedzielę nasi wolontariusze pojawią się w Waszym kościele z kalendarzami na rok 2017. Środki z nich uzyskane stanowią wielką pomoc dla dzieła hospicyjnego.

   Przy okazji chcielibyśmy przekazać kilka informacji przybliżających funkcjonowanie hospicjum i przełamać myślenie, iż hospicjum, to placówka  smutna, czasami myślimy o niej z lekkim przerażeniem.   Hospicjum Gdyńskie ma doskonałe warunki lokalowe z pojedynczymi lub podwójnymi, wygodnymi, barwnymi pokojami, o ciepłych nazwach takich jak: pokój Różany, Czeremchowy, Magnoliowy i inne, z całodobową opieką medyczną, żywieniową i pomocą wolontariuszy.

   Istnieje piękna kaplica, gdzie każdego dnia o godz. 15.00 odbywa się Msza św., w której Podopieczny może - według własnej woli - uczestniczyć osobiście lub ze swojego pokoju dzięki łączności elektronicznej, a następnie przyjąć Komunię św. W nabożeństwie zawsze może uczestniczyć rodzina Podopiecznego. Placówka posiada ogród, gdzie również mogą przebywać Podopieczni w zależności od życzenia, woli, samopoczucia. Jest również świetlica z dużą ilością książek, aneksem kuchennym, gdzie mogą przebywać również bliscy, często przyjezdni.

    Choroba to też część naszego życia. Często osoby te nie znalazłyby takich warunków w domach, gdzie mimo starań nie ma możliwości ich stworzenia.

   Spokój widoczny na twarzach Osób Chorych, uśmiech, którego my często nie potrafimy wydobyć, niezwykle godne dla Chorującej Osoby warunki i wiele innych czynników powodują, iż tak ważne jest pielęgnowanie tejże placówki.

  Zakup kalendarza na rok 2017 będzie - w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia - konkretnym czynem miłości wyświadczonej osobom potrzebującym wsparcia na ostatnim odcinku ziemskiego życia. Już dziś serdecznie dziękujemy za życzliwe wsparcie naszych działań. Bóg zapłać. 

Niedziela
21 kwietnia 2019
Wielkanoc
6:00 - Rezurekcja
Intencja: Za Parafian
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: ++ Rodzice: Irena (14. r. śm.) i Juliusz oraz zmarli z rodzin Rosickich i Kupc
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z okazji imienin Agnieszki - prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Agnieszki i Andrzeja
12:15 - Msza św.
Intencja: + Zbigniew (3. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: ++ Halina, Stanisław Nastrożni oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny - z okazji urodzin Reginy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku